تایید حکم مصادره املاک شماری از بهائیان در سمنان

شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران با ادعای «کشف اسناد»، حکم مصادره املاک شماری از شهروندان بهائی ساکن شهر سمنان به نفع ستاد اجرایی امام را «تایید کرد».

سعید دهقان، وکیل دادگستری، روز پنج‌شنبه، ۲۷ مرداد، در توئیتی سند مورد ادعای دادگاه تجدیدنظر را «يك برگه كاغذ آ ۴ عادی» عنوان کرد که از خانه یک شهروند بهائی به نام «جمال‌الدین خانجانی» پیدا شده و روی آن تنها «نام و مشخصات چند فرد و آدرس خانه يا مغازه‌ نوشته شده است».

به گفته آقای دهقان، این برگه نه «سند مالکیت» و نه الزاما به معنای «قصدِ» مالکان مبنی بر انتقال رسمی و تشکیلاتی آن اموال بوده است.

جمال‌الدین خانجانی از مسئولان جامعه بهائی «یاران ایران» است. این گروه فعالیت‌های اداری جامعه بهائی را در غیاب محفل روحانی ملی که به دستور نظام جمهوری اسلامی تعطیل شد در ایران هدایت می‌کرد. آقای خانجانی در چهار دهه گذشته بارها بازداشت و به احکام سنگین از جمله حبس‌های طولانی‌مدت محکوم شده است.

آقای دهقان در توئیت خود پرونده‌سازی جدید عليه بهائيان سمنان را «تصویری بزرگ‌تر» از «پروژه نسل‌کشی تدریجی بهائيان» در ايران از سوی جمهوری اسلامی نامید و از جمله مصادیق آن را «پلمب بیش از ۲۰ مغازه» بر اساس نظر «کمیسیون فِرَق و مذاهب استان سمنان» عنوان کرد.

این حقوقدان در ادامه «مصادره ماشین‌آلات واحدهای تولیدی‌»، «خلع ید از مراتع و مزارع کشاورزی و دامداری‌»، «تبدیل زمین‌های کشاورزی‌ به منطقه نظامی»، «قطع برق شهری و سهمیه گازوئيل مراكز تولیدی‌»، «مسدود کردن حساب‌های بانکی‌»، «اخراج از کار و دانشگاه» و «تخریب قبرستان» بهائیان سمنان را از دیگر مصادیق محرومیت این شهروندان از «حق زندگی» عنوان کرد. رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

شلیک مأموران رژیم به یک زن در مازندران برای «حجاب اجباری»؛ گزارش‌ها: آرزو بدری در کما است

دو شب پیش، دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳، خانمی حدود ۳۰ ساله به اسم #آرزو_بدری رو …