ترامپ: هرگز برای روسیه کار نکرده‌ام

رادیو فردا:ترامپروز دوشنبه ۲۴ دی با تکذیب گزارش‌ها در مورد تحقیقات مربوط به دخالت‌های روسیه و ملاقات او با ولادیمیر پوتین به خبرنگاران گفت او هرگز برای روسیه کار نکرده و در مورد ماجرای یادداشت‌های مترجمش چیزی نمی‌داند.

روزنامه واشینگتن پست روز شنبه گزارش داده بود دونالد ترامپ یادداشت‌های مترجم خود در ملاقات با ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۷ در شهر هامبورگ را ضبط کرده و با اقدامات دیگر سعی کرده است که جزئیات این گفت‌وگوها را پنهان نگاه کرد.

آقای ترامپ قبل از ترک کاخ سفید به مقصد نئو اورلئان گفت گزارش رونامه واشینگتن پست در این زمینه دروغ است.

در همین رابطه، رونامه نیویورک‌تایمز گزارش داده که اف‌بی‌آی در سال ۲۰۱۷ در مورد احتمال کار کردن دونالد ترامپ برای روسیه و علیه منافع آمریکا تحقیق کرده است.

دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت: «من هیچ وقت برای روسیه کار نکرده‌ام».

انتشار این گزارش‌ها باعث نگرانی اعضای کنگره از هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات شده است.

لیندسی گراهام، رئیس جمهوریخواه کمیسیون قضایی مجلس سنا، روز یکشنبه گفت در نظر دارد در این مورد از اف‌بی‌آی سئوال کند. به نظر می‌رسد که از دید او اف‌بی‌آی در این مورد زیاده‌روی کرده است.

دمکرات‌ها که اکنون کنترل مجلس نمایندگان را در دست دارند گفتند این موضوع را با دقت بررسی خواهند کرد و این گزارش‌ها سئوالات مهمی در مورد نحوه رفتار دونالد ترامپ به ميان کشيده است.

روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه در گزارشی نوشت که در سال ۲۰۱۷ پس از برکناری جیمز کومی رییس وقت اف‌بی‌آی توسط دونالد ترامپ، این اداره در مورد نگرانی‌های مربوط به اقدامات رئیس‌جمهوری که ممکن است علیه منافع آمریکا باشند تحقیقاتی انجام داد.

جیمز کومی تا زمان برکناری، سرپرستی تحقیقات مربوط به دخالت‌های روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ را بر عهده داشت. نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که روسیه سعی کرده بود نتایج انتخابات را به نفع دونالد ترامپ تغییر دهد.

دولت روسیه بارها دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده و دونالد ترامپ نیز می‌گوید که بین کارزار انتخاباتی او و روسیه هیچ‌گونه تبانی وجود نداشته است.

اینرا هم بخوانید

دو اتحادیه کارگری در اسپانیا و فرانسه به کمپین بین‌المللی اعتراض علیه حکم اعدام شریفه محمدی پیوستند

در ادامه محکومیت‌های حکم اعدام برای شریفه محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت، …