ترکیه، احداث دیوار مرزی با ایران با سرعت ادامه دارد! دیوارکشی و جلوگیری از ورود مهاجرین به این کشور، یک سیاست راسیستی بوده و بشدت محکوم است!

میدل ایست نیوز: استاندار آغری در ترکیه اعلام کرد که احداث دیوار در خط مرزی «آغری و اغدیر» با ایران رو به اتمام بوده و نصب دیوار از وان به سمت جنوب به سرعت ادامه دارد.

عثمان وارول، استاندار آغری در ترکیه در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که دیوارهای نصب شده در مرز ترکیه با ایران که به سامانه‌های دوربین مداربسته، برج‌های الکتریکی نوری و همچنین سامانه‌های روشنایی و دوربین‌های دید در شب مجهز شده اند، نقش مهمی را در زمینه ممانعت از نفوذ” تروریست‌ها، قاچاقچیان و ورود مهاجران غیرقانونی” به ترکیه ایفا می‌کنند.

وی افزود که همزمان با نصب این دیوارها، جاده‌‌ای به عرض 6 متر احداث شده و هم اکنون نیز آسفالت می‌شود. بر روی دیوار‌ها سامانه‌های روشنایی نصب شده است. این دیوارها که بخش اعظم آن در بخش مرزی استان آغری نصب شده‌اند، به عنوان یکی از مهمترین تدابیر امنیتی تلقی می‌شوند. این طرح بخشی از سامانه امنیتی فیزیکی چند لایه‌ ترکیه است که منجر به کاهش چشم‌گیر تعداد ورودهای غیرقانونی شده است.

استاندار آغری گفته که این دیوارها در خط مرزی آغری و اغدیر با ایران نیز رو به اتمام بوده و سرعت نصب از وان به سمت جنوب به سرعت ادامه دارد.وارول با بیان این که اکثر مهاجران غیرقانونی دستگیر شده در سال‌های اخیر از ابتاع افغانستان هستند، گفت: «تاکنون 5 هواپیمای مسافربری متشکل از مهاجران غیرقانونی افغان به کشورشان بازگردانده شدند. با امکاناتی که در اختیار داریم به مقابله با مهاجرت غیرقانونی ادامه می‌دهیم.»

روزنه: احداث دیوار مرزی و ادعای بی شرمانه دولت ترکیه در باره “جلوگیری از ورود مهاجرین غیر قانونی و تروریستها” به این کشور، یک کاملا سیاست فاشیستی و راسیستی دولت ارتجاعی اردوغان در ایجاد محدودیت برای ورود مهاجرین فراری بوده و بشدت محکوم است. سیاستی است که قصد ترساندن انسانهای فراری از جهنم حکومت های دیکتاتوری های نظیر رژیم های تروریست اسلامی جمهوری اسلامی و رژیم طالبان و در راستای همکاریهای دولت اردوغان با این حکومت های تروریست است.

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …