در مورد طرح ترور سه تن از رهبران حزب کمونیست کارگری – حکمتیست

وارد چند و چون ماجرا و پروسه آن نمیشوم چرا که به اندازه کافی در این مورد حرف زده شده، نیروها و احزاب سیاسی چپ و کمونیست قاطعانه آنرا محکوم کرده و نوشته های مختلفی هم بر سر آن انتشار یافته است . سر راست وارد واکنش رضا کعبی در برخورد به این مسئله و در یادداشتی که انتشار داده است میشوم.

یادداشت برائت رضا کعبی را بدقت خواندم. چند نکته در این نامه قابل تامل است.
رضا کعبی در این یادداشت که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است، ده بار از خودش با بکار گیری “من” ، در این یادداشت برائت نامه استفاده کرده است بدون اینکه یکبار به این اشاره کند و بگوید “آنها” یعنی آن دو نفر دیگر که شورش خراسانه از آنان نیز اسم برده است دفاع کند. علاوه بر این از آنجا که شورش خراسانه سه نفر را نام میبرد که در چهارچوب اتخاذ تصمیم یک جمع در پلنوم مرکزیتشان چنین طرحی را روی میز گذاشته اند، باز هم رضا کعبی از صحت یا ناروا بودن این طرح توسط سازمانش در این نشست حرفی بمیان نمی آورد. تمام برائت جویی رضا کعبی از خودش بعنوان یک فرد است که معتقد است در آن دست نداشته است. جملاتی برگرفته از یادداشت رضا کعبی در دفاع از خود که ده بار نوشته است “من” که هر ده مورد را داخل گیومه گذاشته ام دقت کنید.

زندگی سیاسی “من” با آنها معنی پیدا نموده است…………
در روزهای گذشتە اتهاماتی به “من” وارد شده است
تا جایی که به “من” برمیگردد،……..
“من” در بیان اختلافات سیاسی…..
“من” بر اتحاد و رفاقت و نزدیکی
همه پیشمرگانی که با “من” همسنگر بوده میدانند…….
“من” نه تنها در هیجانی ترین مباحث سیاسی………..
“من” این اتهامات را در باره خودم قویا رد میکنم……….
“من” معتقدم مردم کردستان………….
“من” در مبارزه سیاسی، خودم را به حفظ چنین………

فرض را بر صحت آنچه که او نوشته است میگذارم و اصلا فرض را بر این میگیرم که شورش خراسانه اسامی فقط ( بهرام رضایی و صباح امینی ) را برده باشد، آیا رضا کعبی در دستور قرار دادن این طرح در پلنوم سازمان مهتدی را تایید یا تکذیب میکند؟
چرا در یادداشت رضا کعبی سر سوزنی در رد این طرح توسط طراحان و انتخاب دستوردهندگان دیگر دفاعیاتی وجود ندارد؟!
اعاده حیثت رضا کعبی از خودش زمانی میتواند موضوعیت داشته باشد که واقعیت مسئله را آنگونه که شورش بیان کرده است برملا سازد و دستکم برای افکار عمومی روشن سازد که چنین طرحی توسط مهتدی و شرکایش در آن جلسه مطرح شده است اما او یعنی ( رضا ) نه دخالتی داشته و نه با آن همسو بوده است. امیدوارم رضا کعبی صادقانه و شرافتمندانه این حقایق را برای دیگران روشن کند و اگر به آنچه که در نامه اش نوشته و باور دارد، خود را از آن منجلاب بیرون بکشد.

جنبه حقوقی
کسانی میگویند که شورش باید سند و مدرک رو کند. آنانی که دنبال سند و مدرک هستند، چه بخواهند و چه نخواهند دارند به چشم دیگران خاک می پاشند و ذره ای امور حقوقی و قضایی را نمیشناسند. در امر حقوق و کار قضایی در تمام دنیا هیچ مدرک و سندی نمیتواند جای شاهد زنده را پر کند.آیا مدرکی محکم تر از وجود شاهد یا شاهدانی زنده را با اسم و رسم خود میتوان نشان داد.

جنبه سیاسی
با و بدون دخالت و ایفای نقش رضا کعبی در اجرای این پروژه بغایت کثیف، کوتاه این را اشاره کنم که رجوع مهتدی و تیمش برای دست بردن به چنین روش زشت و سخیفی، قبل از هر چیز نشاندهنده ورشکستگی جریانات قوم پرست است. دست بردن به حذف فیزیکی مخالفین و یا هر انسان دیگری ابدا در دایره هیچ گونه اختلاف سیاسی، صندلی و پست و مقام و غیره هم نمیگنجد بلکه اسم این روش یعنی جنایت تمام عیار از سوی باندها و شبکه های مزدور.
این گونه تلاشها را مهتدی و دارودسته اش در بارگاه طالبانی و بارزانی که زمانی در آغوش جمهوری اسلامی به آنان دیکته شده بود آموزش دیده اند تا در مقطع ورشکستگی سیاسی شان از گزینه ترور گرفته تا اجرای عملیات ایزانی بر مقرات کومه له، آنرا اتخاذ کنند.
در خاتمه خطاب به آنانی که به امید بقول خودشان “برای مبارزه علیه جمهوری اسلامی”در صفوف این جریان باند سیاهی حضور دارند میگویم که اکنون دیگر با آشکار شدن ماهیت یک شبکه تروریستی نباید شبه ای وجود داشته باشد و صف خود را از این جماعت جدا کنید.
دوم خطابم به رسانه های موجود در کردستان عراق است که تحت هیچ عنوانی نباید به شبکه ها و باندهای تروریست تریبون داد. وظیفه رسانه های واقعی که امر خود را خدمت به اهداف انسانی میدانند این است که این جریانات کانگستر و باند سیاهی را باید هر چه بیشتر افشا و رسوا کرد.

عبدل گلپریان
۱۴ دی ۹۷

اینرا هم بخوانید

اعترافات فرمانده کل سپاه به شروع موج دوم انقلاب

«قوی‌ترین، خطرناک‌ترین، جدی‌ترین، نابرابرترین و وسیع‌ترین پیکار جهانی ضد نظام اسلامی قصد دارد در سالگرد …