دفاع روزنامه ایران ارگان رسمی دولت رئیسی از عملکرد گشت ارشاد.”مرگ مهسا یک اتفاق بود”!

روزنامه ایران وابسته به دولت رئیسی از عملکرد گشت ارشاد دفاع کرده و نوشته مرگ مهسا امینی «فقط یک اتفاق» بود «که در پهنه گسترده کارنامه پلیس امنیت اخلاقی، نظیر و شبیهی ندارد.»

ایران نوشته: «باید از یک حادثه ناخواسته و غیرارادی، “نتایج ساختاری” گرفت و هیجان‌زده و ناموجه، “روندها” را ناصواب معرفی کرد». «آری، ضعف‌ها و کاستی‌ها در این زمینه، قابل‌انکار نیستند و نباید از آنها غفلت کرد، اما سخن در این است که نباید “مبالغه” کرد و دلالت‌هایی را بیش از کشش درونی این حادثه به آن نسبت داد. باید زمام و عنان عواطف خویش را به دست گرفت و عالمانه و عاقلانه به داوری نشست و در ورطه “بی‌انصافی” و “زیاده‌روی” نغلتید. تلخی یک واقعه، مجوزی برای عبور از “اخلاق” و “انصاف” نیست.»

ایران در ادامه نوشته:عفاف و حجاب همواره یکی از مسائل کشور بوده و مسئولان نیروی انتظامی به دلیل حمایت از قانون و همچنین ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از وظایف ذاتی خود آن را پیگیری کرده‌اند. بنابراین این مسأله فارغ از وظایف دولت در فرهنگسازی و همچنین تربیت دینی که از وظایف وزارتخانه‌های مربوطه است مسیر خود را طی می‌کند. از همین رو برخلاف برساخت رسانه‌ای صورت گرفته، مسأله پوشش در زمان‌های مختلف به عنوان یکی از مسائل اجتماعی و فرهنگی وجود داشته و زاییده‌ای جدید در دولت سیزدهم نیست. «تصویر شماره یک» نیز نشان می‌دهد حواشی مربوط به این مسأله در دولت سابق نیز وجود داشته است؛ حتی بررسی جزئی‌تر می‌تواند این مسأله را عیان کند که حاشیه‌های پیرامون دخالت دولت در این مسأله در دولت گذشته بشدت پررنگ بوده است. با این حال رسانه‌های اصلاح‌طلب در حال آدرس غلط دادن به مردم و متهم کردن دولت و رئیس جمهور هستند.

لینک روزنامه

https://www.irannewspaper.ir/

اینرا هم بخوانید

آکسفام: جمعیت یک درصدی ثروتمندترین افراد جهان طی یک دهه ۴۲ تریلیون دلار اندوخته‌اند

سازمان امدادرسانی آکسفام در آستانه اجلاس گروه ۲۰ در برزیل که یکی از موضوعات اصلی …