دومین روز اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان

اعتراض جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان که از روز گذشته (4 دی ماه) در واکنش به واگذاری این واحد تولیدی به بخش خصوصی در مقابل ساختمان اداره مرکزی مجتمع آغاز شده بود، امروز نیز ادامه یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت مغان از صبح امروز (5 دی ماه) در اعتراض به خصوصی‌سازی و حضور کارفرمای جدید در این مجتمع کشت و صنعت واقع در شهرستان پارس آباد مغان تجمع کردند. این درحالی‌ست که  دو روز پیش (3 دی ماه) خانواده و اهالی مغان نیز در محل مهمانسرای شهرک آیت‌الله غفاری که محل اسکان مدیران و برخی پرسنل این واحد تولیدی است، تجمع اعتراض برگزار کردند.

مترضان می‌گویند: مجتمع کشت و صنعت مغان منبع درآمد غالب ساکنان پارس آباد بوده و زندگی عشایر به این واحد تولیدی وابسته است. آنان شکست‌های متعدد در خصوصی‌سازی واحدهای تولیدی سراسر کشور ازجمله هفت‌تپه را علت عمده نگرانی خود از واگذاری مجتمع به بخش خصوصی ‌می‌دانند.

دو روز است که با واگذاری مجتمع کشت و صنعت مغان به فردی که اکنون صاحب شرکت شیرین عسل تبریز است، کارگران این واحد کشاورزی بزرگ به تجمع دست زده‌اند که حدود 2 هزار پرسنل دارد.

 

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …