“روس نفت” روسیه از قرارداد 30 میلیارد دلاری کنار کشید

فارس:رسانه‌های روسی اعلام کردند روسنفت پای خود را از قرارداد 30 میلیارد دلاری ایران کنار کشیدکه دلیل آن تمرکز روی اجرای یک پروژه جدید داخلی عنوان شده است.

رسانه‌ «ودوموستی» روسی اعلام کردند که شرکت نفتی دولتی روسیه«روسنفت» از سرمایه‌گذاری 30 میلیارد دلاری در ایران عقب نشینی کرد، دلیل عدم تمایل روسنفت برای سرمایه‌گذاری در ایران، تمرکز روی اجرای یک پروژه جدید داخلی عنوان شده است.

بر اساس موافقتنامه‌ای که 13 آبان 96 بین شرکت ملی نفت ایران و روس‌نفت (شرکت نفت و گاز روس که گفته می‌شود 69.5 درصد آن متعلق به دولت روسیه است) امضا شد، دو طرف برای انجام پروژه‌های مشترک و همچنین انجام پروژه‌های ایران توسط طرف روسی، به تفاهم رسیدند.

آنگونه که علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت:، شرکت روس‌نفت قرار بود مطالعات خود را برای حضور در میادین نفتی ایران آغاز کند و پروپزال فنی خود را به شرکت ملی نفت بدهد، بعد از آن می‌توان تصمیم‌گیری کرد.

آن موقع  قرارداد 30 میلیارد دلاری بین شرکت ملی نفت ایران و روس‌نفت روسیه به امضا رسید شرکت روس نفت برای توسعه میدان گازی جنوب فارس و آزادگان ابراز تمایل کرده است البته میادینی که آنها اعلام کردند جزو اولویت‌های شرکت ملی نفت نبود

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …