زندانیان زندان قزل‌حصار کرج از دسترسی به آب سالم محروم هستند

هرانا:زندانیان محبوس در زندان «قزل‌حصار» کرج در روزهای اخیر با مشکلاتی در تأمین آب سالم مواجه شده‌اند که می‌تواند سلامتی آنها را به خطر بیندازد.به نوشته «هرانا»، در ۲۰ روز گذشته زندانیان قزل‌حصار فقط چند ساعت در روز به آب آشامیدنی سالم دسترسی داشتند.

علاوه بر موضوع سلامتی و لزوم دسترسی به آب شرب کافی، عدم رسیدگی فوری به این وضعیت می‌تواند به بروز و گسترش انواع مختلف بیماری‌های محیطی منجر شود.خانواده یکی از زندانیان قزل‌حصار در این مورد به هرانا گفت که زندانیان تنها ۷ ساعت در روز به آب لوله‌کشی دسترسی دارند، اما در همین ساعات نیز فشار آب بسیار پایین است.

بر اساس اطلاعات رسیده به هرانا، قطع مکرر آب در این ماه از تابستان در روزهای اخیر باعث شده است که زندانیان نتوانند به طور منظم از حمام استفاده کنند. از سوی دیگر کمبود آب، استفاده از سرویس‌های بهداشتی را برای زندانیان دشوار کرده است.

با توجه به فصل گرما و نبود آب، سرویس‌های بهداشتی زندان با وضعیت بسیار کثیفی نگهداری می‌شوند و این امر نیز سلامت زندانیان را در معرض خطر قرار داده است.اعضای خانواده یکی دیگر از زندانیان قزل‌حصار به هرانا گفت که «فصل گرما و قطع مکرر آب موجب گسترش بیماری‌های پوستی، سل، و امراض دیگر در زندان می‌شود.»به گفته او، یک تانکر آب برای مواقع قطعی آب در زندان تعبیه شده که صرفا برای شستشوی دست و صورت است.

هرانا به نقل از این شخص نوشت: زندانیانی که از شرایط مالی مناسبی برخوردارند، با پرداخت هزینه‌های گزاف از فروشگاه زندان آب تهیه می‌کنند، اما همه زندانیان قدرت خرید از فروشگاه زندان را ندارند.خبرگزاری هرانا چندی پیش گزارشی از قطع مکرر آب در ندامتگاه مرکزی کرج نیز منتشر کرده بود.

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …