شرکت تلفن آلمان ارتباطات تلفنی و اینترنتی شعبه بانک ملی ایران را قطع کرد

رادیو آلمان:قطع ارتباطات تلفنی و اینترنتی نمایندگی بانک ملی در آلمان

شرکت تلفن آلمان ارتباطات تلفنی و اینترنتی شعبه بانک ملی در این کشور را قطع کرده است. با محرومیت ایران از شبکه بین‌المللی سویفت، فعالیت مؤسسات اقتصادی و مالی ایرانی در خارج با مشکل جدی مواجه می‌شود.

شرکت تلفن آلمان Telekom ارتباطات تلفنی و اینترنتی بانک ملی ایران در این کشور را قطع کرده، زیرا معتقد است که به دنبال تحریم‌های امریکا بانک ملی از این پس قادر نخواهد بود حساب خود را بپردازد. این در حالیست که بانک ملی می‌گوید که پیشاپیش هزینه‌های اشتراک خود را پرداخته است.

روزنامه آلمانی هندلزبلات روز پنجشنبه (۲۲ نوامبر) گزارش داد که از حدود ده روز پیش ارتباطات تلفنی و اینترنتی بانک ملی در آلمان قطع شده است. شرکت تلفن عقیده دارد که به دنبال دور تازه تحریم‌های ایالات متحده، ایران دیگر به شبکه بین‌المللی سویفت دسترسی ندارد و لذا قادر به پرداخت هزینه‌های خود در خارج نیست.

 

به گزارش هندلزبلات، بزرگترین بانک ایران تأیید کرده است که دیگر قادر به پرداخت هزینه‌ها و صورت حساب‌های خود از طریق شبکه بانکداری بین‌المللی نیست.

هلموت گوتلیب، مدیر شعبه بانک ملی، به روزنامه مزبور گفته است که فعالیت بانک ملی در آلمان عملا فلج شده است.

مدیر نمایندگی بانک ملی در آلمان شکوه می‌کند که تنها ایالات متحده است که علیه بانک ملی تحریم وضع کرده و این بانک همچنان در اروپا فعالیت قانونی رسمی دارد.

با این که اروپا از تحریم‌های امریکا علیه بنیادهای نفتی و مالی ایران پیروی نمی‌کند، اما به دلیل منقطع شدن ایران از سیستم بانک جهانی، معاملات مالی جمهوری اسلامی با مانعی جدی روبرو شده است.

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی روز سه شنبه ۷ زندانی را در بیرجند اعدام کرد

«حال‌وش» گزارش داده در پی انتقال ۱۰ زندانی به بند قرنطینه اجرای حکم در زندان …