فاکس‌نیوز:آمریکا ماه آینده میزبان اجلاسی جهانی درباره ایران خواهد بود

رادیو آمریکا:مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده اعلام کرد که ماه آینده میلادی آمریکا نشستی جهانی با تمرکز روی خاورمیانه به ویژه ایران، در لهستان برگزار می کند.

پمپئو در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس‌نیوز که روز جمعه پخش شد گفت: در این نشست کشورهایی از آسیا، افریقا، اروپا و خاورمیانه حاضر خواهند بود. این نشست قرار است روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن) در لهستان برگزار شود.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «هدف آن تمرکز روی ثبات خاورمیانه و صلح و آزادی و امنیت در این منطقه و شامل این عامل مهم است که اطمینان حاصل شود ایران یک (نیروی) نفوذ بی ثبات کننده نباشد.»

به گزارش رویترز، او گفت در حالی که دولت ترامپ به دنبال افزایش فشار بر تهران است، نمایندگانی از کشورهای مختلف سراسر جهان برای رسیدگی به موضوع نفوذ منطقه ای ایران در این نشست حاضر می شوند.

پمپئو که در یک سفر هشت روزه به کشورهایی در خاورمیانه به سر می برد پیشتر اعلام کرده بود که آمریکا تلاش ها برای اعمال فشار بر ایران را دوبرابر می کند.

مایک پمپئو، در مصر در انتقاد از سیاست خارجی دولت قبل آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت که آن دوران تمام شده است و آمریکای تحت مدیریت پرزیدنت ترامپ با اقدامات بی ثبات کننده جمهوری اسلامی ایران برخورد خواهد کرد.

مایک پمپئو عصر پنجشنبه به وقت محلی در دانشگاه آمریکایی قاهره گفت: «تردید و سکوت دولت وقت آمریکا در زمان انتخابات سال ۸۸ در ایران، باعث شد آیت‌الله‌ها آزادی را در ایران به بند بکشند.»

وی افزود: «پرزیدنت ترامپ به کوری آگاهانه ما در قبال اقدامات جمهوری اسلامی ایران پایان داد. ما به آن دوران پایان دادیم. ما اعلام کردیم که در کنار تلاش آزادی خواهی مردم ایران ایستاده ایم. آمریکای دوران پرزیدنت ترامپ می گوید که آمریکا نباید از آیت‌الله‌ها محافظت کند.»

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی روز سه شنبه ۷ زندانی را در بیرجند اعدام کرد

«حال‌وش» گزارش داده در پی انتقال ۱۰ زندانی به بند قرنطینه اجرای حکم در زندان …