فرانسه در سوریه می‌ماند، اسرائیل به مقابله با نفوذ ایران شدت می‌بخشد

یورونیوز:

دولت اسرائیل اعلام کرد نبرد مبارزه خود با نیروهایی که ایران پشتیبان آنهاست در سوریه شدت خواهد بخشید.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز پنج‌شنبه با اعلام این خبر گفت:‌ «ما علیه تلاش ایران برای سنگربندی در سوریه به شدت مقابله خواهیم کرد.»

اسرائیل در سال گذشته میلادی بارها به مواضع نیروهایی در خاک سوریه حمله کرد که دولت نتانیاهو آنها را وابسته به ایران می‌داند.

عزم فرانسه برای محو کامل داعش از روی نقشه

همزمان مقامات فرانسه اعلام کردند نیروهای این کشور در شمال سوریه باقی‌ خواهند ماند چراکه شبه‌نظامیان داعش هنوز به تمامی محو نشده‌اند و این امر منافع فرانسه را تهدید می‌کند.

امانويل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پیشتر گفته بود بقایای داعش تا فوریه ۲۰۱۹ (یعنی تا دو ماه دیگر) در سوریه نابود خواهند شد.

مقامات فرانسه گفته‌اند اعلام ناگهانی خروج تمامی ۲۰۰۰ نیروی آمریکایی از سوریه آنها را غافلگیر کرده است.

لورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه در توییتی نوشت:‌ «دولت اسلامی و ریشه‌های‌ آن هنوز به تمامی از روی نقشه محو نشده است. آخرین بقایای این سازمان تروریستی باید به شکل نظامی یکبار و برای همیشه نابود شود.»

دولت فرانسه نسبت به داعش حساسیت ویژه‌ای دارد صدها تن از شهروندان این کشور در چند سال گذشته به عضویت این گروه درآمده اند و همچنین در گذشته این گروه چندین حمله تروریستی عمده را در خاک فرانسه انجام داده است.

فرانسه حدود ۱۱۰۰ تن نیروی نظامی فعال در سوریه و عراق دارد که علاوه بر تدارک لجستیک، توپخانه و جت‌های بمب‌افکن به مشاوره و تعلیم دادن نیروهای نظامی نیز می‌‌پردازند.

 

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …