لاوروف: در مرز سوریه و اسرائیل فقط نیروهای ارتش سوریه مستقر شوند

رادیوآلمان،لاوروف: در مرز سوریه و اسرائیل فقط نیروهای ارتش سوریه مستقر شوند

لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که در مرزهای جنوبی سوریه با اسرائیل و اردن باید فقط نیروهای دولتی سوریه مستقر شوند. به گفته لاوروف طبق مذاکرات پیشین مرزهای اسرائیل و سوریه منطقه عاری از درگیری اعلام شده بود.

به گزارش خبرگزاری “ریا نووستی” سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روزدوشنبه (۲۸ می/۷ خرداد) اعلام کرد که در جنوب سوریه باید تنها نیروهای دولتی سوریه مستقر شوند. وزیر خارجه روسیه این سخنان را در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با خوزه پاشکو، همتای موزامبیکی خود در مسکو بیان کرد.

 

لاوروف در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که درباره ایجاد منطقه عاری از درگیری در مرزهای جنوب غربی سوریه قبلا گفتگو شده است. او پیشنهاد کرد که در صورت خروج نیروهای غیرسوری، نیروهای دولت سوریه باید در این منطقه حضوریابند.

لاوروف در ادامه افزود: «خروج نیروهای نظامی خارجی از سوریه همچون یک جاده دو طرفه است و این اقدام براساس توافق دو طرف باید انجام بگیرد.»

درخواست روسیه برای “استقرارتنها نیروی دولتی سوریه” در مرزهای جنوبی سوریه به معنای دور کردن ایران و حزب الله لبنان و دیگر نیروهای حامی ایران از مرزهای اسرائیل با سوریه است.

چند روز پیش مقامات روسیه خواستار خروج نیروهای خارجی از جمله نیروهای ایران و حزب‌الله از خاک سوریه شده بودند.

این موضع‌گیری را روسیه بعد از تشدید تنش بین اسرائیل و ایران در خاک سوریه اتخاذ کرده بود. ایران در پاسخ به این درخواست روسیه اعلام کرده است به خواست حکومت اسد در سوریه حضور دارد.

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …