مضحکه طلب باران از خداوند

محمد صادق ابطحی مدیر سازمان امور مساجد اصفهان خواستار برگزاری ” نماز طلب باران” درجمعه، ۱۹ آذر شده و گفته است: “تنها راه نازل شدن باران رحمت الهی توبه نزد درگاه خداوند است”. قرآن به ما دستور داده که اگر آب و زمین‌های شما خشک شود کسی به جز خداوند به شما آب نمی‌دهد”. پیشتر هم امام جمعه و برخی از مقامات حکومت چنین خزعبلاتی گفته بودند. لازم به یادآوری است سه هفته پیش چند صد هزار نفر از مردم اصفهان در اعتراض به بی آبی و خشک کردن زاینده رود برای مدت بیش از دو هفته تحصن و تظاهرات کردند. نهایتا رژیم وحشی با یورش به محل تحصن و سرکوب و دستگیری مردم و برقراری حکومت نظامی به این تحصن پایان داد.

مردم اصفهان در طول دو هفته بزرگترین تظاهرات علیه بی آبی و ضد حکومتی را برپا داشته و جمهوری اسلامی را عامل و بانی وضعیت بی آبی در اصفهان اعلام کرده، خامنه ای جنایتکار را هو کرده و قدرت تشکل مردمی خودشان را در برابر حکومت قرار دادند. مردم هم خوب می دانند که تنها در سایه زور و اعتراض و قدرت مبارزه سازمانیافته شان می توانند خواستها و مطالبات برحق شان را بر حکومت دزدان آب و خاک، قاچاقچیان و آدمکشان اسلامی سرمایه تحمیل کنند. مردم این قدرت عظیم شان را سه هفته پیش مقابل حکومت قراردادند. مضحکه “نماز طلب باران” حکومت را هم باید بر سر جمهوری اسلامی و سرانش خراب کرد.

دادگاههای فرمایشی علیه دستگیر شدگان در اعتراضات

بر اساس اخبار و گزارشات منتشر شده در رسانه ها و مدیای اجتماعی، روز دوشنبه ۱۵ آذر جلسه دادگاه رسیدگی به “اتهامات” ۲۵ نفر از بازداشت شدگان اعتراضات٢٦ تیرماه سال گذشته در شهرستان بهبهان؛ در ماهشهر برگزار شده است. حکومت اتهامات دستگیرشدگان را “توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم عمومی، برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی” اعلام کرده است. در۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و همچنین صدور حکم اعدام برای دستگیرشدگان اعتراضات آبان ۹۸، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی بزرگی کردند. در جریان برگزاری این تجمع و بعد از آن نیروهای امنیتی با یورش به خانه های مردم دهها نفر را بازداشت و به مکانهای نامعلومی منتقل کردند. اکنون بعد از گذشت بیش از یک سال از این دستگیریها، جمهوری اسلامی اقدام به برپایی دادگاه با اتهامات ساختگی برای معترضان در بهبهان کرده است.

وب سایت هرانا اسامی ١١ نفر که امروز محاکمه شده اند را به شرح زیر اعلام کرده است: محمد فاطمی، نرگس درم گزین، میثم اکبری، فرزانه انصاری فر، زینب علی پور، پیام جیحونی، امین مرادی، جلال جعفری، مرتضی وحدانی، مریم کاظمی، علی کاظمی.

لازم به توضیح است که جمهوری اسلامی در آبان سال گذشته ٣٦ نفر از دستگیر شدگان اعتراضات آبان ٩٨ در بهبهان را به دادگاه برده و جمعا حکم ۱۰۹ سال زندان و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای دستگیرشدگان صادر کرده بود. این دستگیریها و محاکمات نه فقط کمکی به حکومت میکند بلکه خشم و نفرت و انزجار مردم علیه حکومت آدمکشان اسلامی را تشدید کرده و خواست آزادی همه دستگیر شدگان را برجسته تر جلو آورده است. در برابر این دستگیریها و صدور احکام زندان و محاکمات ساختگی باید بسیار بیش از پیش به میدان آمد. خانواده ها و بویژه مردم معترض در برابر این احکام باید دست به اعتراض زده و خواهان لغو احکام و آزادی همه دستگیرشدگان شوند.

محاکمات ساختگی برای ۲۵ نفر از دستگیر شدگان اعتراضات تیر ماه سال گذشته در بهبهان بشدت محکوم است.همه دستگیر شدگان، از جمله دستگیرشدگان اعتراضات آبان ٩٨ و تیرماه ٩٩ در این شهر باید فورا و بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.

۸ نوامبر ۲۰۲۱ 

اینرا هم بخوانید

وزارت بهداشت: “افزایش۴۶درصدی تعرفه‌های پزشکی جبران گذشته است”- محمد شکوهی

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت هفته گذشته در دفاع از مصوبه شورای‌عالی بیمه مبنی …