وجود ۱۰۴ هزار کلاس درس فرسوده در کشور،۳۰هزار تخریبی و ۷۴ هزار نیاز به بازسازی دارند

وجود ۱۰۴ هزار کلاس درس فرسوده در کشور، ۳۰ هزار تخریبی و ۷۴ هزار نیاز به بازسازی دارند

طبق گزارش حمیدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس حدود ۳ میلیون دانش‌آموز در مدارس تخریبی در حال تحصیل هستند. وضعیت اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس نشان می‌دهد که عملاً با تخصیص اندک بودجه به این سازمان، حدود ۲۵ درصد پروژه‌های مهم مدرسه‌سازی یا بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس در وضعیت بحرانی قرار دارد و ۱۰۷۳ مدرسه کانکسی در کشور وجود دارد.

و این در حالی است که برای مقبره خمینی چند میلیارد دلار هزینه کردند تا از این طریق به او ابهت! بدهند. هزینه‌های زیادی صرف مسجد سازی برای تولید خرافه و اعزام گله آخوند به مدارس برای مغزشویی و سرکوب میشود و مدارسی که میلیون‌ها دانش آموز را در خود جای داده با چنین وضعیت اسفناکی روبرو است.  وضعیت وخیم در زمینه آموزش و پرورش گوشه ای از وضعیت وخیم در همه زمینه‌ های دیگر زندگی مردم است. انقلاب زن زندگی آزادی برای پایان دادن نه تنها حجاب اجباری و بیحقوقی زن بلکه اساسا برای پایان دادن به حکومت و نظامی است که ریشه معضلات عظیمی در جامعه هستند.

********************

خبرگزاری حکومتی تسنیم به نقل از حمیدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس نوشته: ۱۰۴ هزار کلاس درس فرسوده در کشور وجود دارد.حدود 19  درصد مدارس کشور، 30 هزار مدرسه باید تخریب شوند و 74 هزار مدرسه نیازمند مقاوم سازی هستند یعنی ساختمان مدرسه تخریب نمی‌شود اما آن را مقاوم سازی می‌کنیم. و هم‌اکنون حدود 3 میلیون دانش‌آموز در مدارس تخریبی در حال تحصیل هستند.تهران بیشترین مدارس فرسوده کشور را در خود جای داده است.و در ادامه گفته:”وضعیت اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس نشان می‌دهد که عملاً با تخصیص اندک بودجه به این سازمان، حدود 25 درصد پروژه‌های مهم مدرسه‌سازی یا بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس در وضعیت بحرانی قرار دارد. همچنین تعداد1073 مدرسه کانکسی در کشور وجود دارد

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …