وزیر کار رژیم و دستگیری کارگران فولاد

 

ایلنا:محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در بازدید از خبرگزاری ایلنا، در ارتباط با بازداشت بیش از بیست نفر از کارگران گروه ملی فولاد ایران گفت: از لحظه‌ای که از بازداشت کارگران فولاد اهواز باخبر شدم، با همه نهادهای مرتبط تماس گرفتم و پیگیر موضوع شدم. وقتی از طریق رسانه‌ها متوجه شدم که کارگران را بازداشت کرده‌اند با همه نهادها ازجمله بانک ملی (مدیریت مجتمع) و استاندار خوزستان تماس گرفتم.

وی با بیان اینکه امروز قرار است با غلامرضا شریعت (استاندار خوزستان) در رابطه با بازداشت کارگران اهواز در تهران دیدار داشته باشم، گفت: مطمئن باشید پیگیر آزادی کارگران بازداشتی هستم.

شریعتمداری افزود: مشخص است وقتی کارگاهی به مشکل تولیدی برمی‌خورد، حقوق کارگران عقب می‌افتد و کارگر که هیچ راهی برای تامین معاش ندارد، به اعتراض روی می‌آورد؛ بعضی اوقات کارگری که چند ماه حقوق نگرفته، چاره‌ای به جز اعتراض ندارد؛ لذا موضوع اعتراضات صنفی کارگران باید در حیطه اجتماعی و اقتصادی بررسی  و حل شود ولی متاسفانه مساله را امنیتی می‌کنند و با برخورد امنیتی به جای اقتصادی، می‌خواهند موضوع را حل کنند.وزیر کار تاکید کرد: برای حل مشکلات کارگران باید عوامل مشکل‌ساز مرتفع شود و نیازی به برخورد امنیتی نیست.شریعتمداری اضافه کرد: وزارت کار با جدیت موضوع بازداشت کارگران فولاد را دنبال می‌کند و امیدواریم امروز همه کارگران بازداشتی آزاد شوند.

*************

ایلنا: یک‌شنبه شب، تعدادی از کارگران معترض گروه ملی فولاد ایران بازداشت شدند؛ اخبار دریافتی حاکی از آن است که شب گذشته نیز تعدادی دیگر از کارگران معترض بازداشت شده‌اند.

معاون روابط کار اداره کار اهواز در این رابطه می‌گوید: به نظر نمی‌رسد تعداد بازداشتی‌ها افزایش یافته باشد؛ بازداشتی‌ها همان قبلی‌ها هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه روز گذشته، برخی از مقامات سپاه با حضور در میان کارگران، وعده آزادی همکاران آنها را داده‌اند، افزود: شنیده‌های ما حاکی از آن است که استانداری خوزستان قرار است به قضیه ورود کند و احتمال دارد، امروز تا عصر، کارگران بازداشتی آزاد شوند.

وی با تاکید بر اینکه خبر آزادی احتمالی تا عصر، براساس اخبار دریافتی و شنیده‌های اداره کار اهواز است، گفت: امیدواریم امروز با ورود استانداری به قضیه و برگزاری جلسات کارساز، مشکل حل شود.گفتنی است تماس‌های مکرر خبرنگار ایلنا با استانداری خوزستان و دادستانی اهواز تا این لحظه بی‌نتیجه مانده است.

اینرا هم بخوانید

بازداشت مجدد چند معترض به اتهام «شعارنویسی و تخریب بنرهای تبلیغاتی» در استان بوشهر

تسنیم به نقل از حیدر سوسنی فرمانده انتظامی استان بوشهر از بازداشت مجدد چهار نفر …