پیمانکار پنتاگون به تجارت غیرقانونی با ایران متهم شد

رادیو آمریکا:روزنامه وال استریت جورنال در گزارشی نوشت: سه مدیر اجرایی پیشین مرتبط با بزرگترین پیمانکار آمریکایی دوره جنگ، به فریب دادن وزارت دفاع آمریکا و انجام تجارت غیرقانونی با ایران متهم شدند.

«ابوهدی فاروقی» مدیر اجرایی پیشین شرکت «Anham FZCO»، از جمله متهمان در ارتباط با یک قرارداد ۸.۱ میلیارد دلاری تامین مواد غذایی و آب برای نیروهای آمریکا در افغانستان است.

«مازن فاروقی» برادر جوان‌تر ابوهدی، مالک شرکت لجستیکی مرتبط با «Anham»، و «صلاح معروف» از مدیران شرکت های تامین کننده «Anham»، دیگر متهمان پرونده هستند.

تحقیقات درباره این شرکت پس از آن رخ داد که روزنامه وال استریت جورنال در سال ۲۰۱۳ فاش کرد شرکت «Anham» تجهیزات و مواد مورد نیاز ارتش آمریکا را در نقض احتمالی تحریم های ایالات متحده از طریق ایران جا به جا کرده بود.

آقای فاروقی و همسرش از چهره های شناخته شده در واشنگتن و از حامیان مالی خیریه خانواده کلینتون هستند. در نسخه آرشیوی وبسایت «Anham»، مدیر اجرایی پیشین این شرکت، فردی «بسیار شناخته شده برای مشارکت فعال» در پروژه های خیریه مختلف از جمله در «ابتکار جهانی کلینتون» توصیف شده است. آقای فاروقی و همسرش در سال ۱۹۹۹ در جشن شب سال نو میلادی به میزبانی کلینتون ها شرکت داشتند.

هر سه متهم پرونده که در دهه هفتاد زندگی شان هستند، در دادگاهی در شهر واشنگتن در مقابل دو مورد اتهام فریبکاری عمده و یک مورد اتهام توطئه در نقض محدودیت های تجاری با ایران و دیگر تخلفات اظهار بیگناهی کردند.

شرکت «Anham» با رد تمام اتهامات می گوید با ارائه قیمت های پایین تر از دیگر رقبا ۱.۴ میلیارد دلار برای دولت آمریکا صرفه جویی کرده است. این شرکت می گوید اطمینان دارد از متهمین رفع اتهام خواهد شد.

اینرا هم بخوانید

دو اتحادیه کارگری در اسپانیا و فرانسه به کمپین بین‌المللی اعتراض علیه حکم اعدام شریفه محمدی پیوستند

در ادامه محکومیت‌های حکم اعدام برای شریفه محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت، …