کارگران فصلی واحد بهره‌برداری هفت تپه تجمع کردند

ایلنا، صبح امروز شنبه (یکم دی ماه) گروهی از کارگران واحد بهره‌برداری مجتمع نیشکر هفت تپه که به صورت فصلی در مزارع نیشکر مشغول کارند، با تجمع مقابل ورودی شرکت خواستار پیگیری فعالیت شغلی خود با کارفرما شدند.

آنها مدعی‌ هستند: کارگران واحد بهره‌بردار ی بعد از پایان فصل بهربرداری نی در مزارع نیشکر بیکار شده و درآمدی ندارند به همین در حال حاضر که فصل برداشت نیشکر آغاز شده برای تامین معاش زندگی خانوادگی خود نیاز به کار دارند از این رو از مدیریت مجتمع هفت تپه درخواست داریم هرچه سریعتر با تجهیز کارخانه، وضعیت شغلی و استخدامی ما را مشخص کند.

آنها می‌گویند: دست‌کم ۲۵۰۰ کارگر فصلی با آغاز فصل بهربرداری نیشکر مشغول کار می‌شوند و از این جمعیت، حدودا ۱۵۰۰ نفر به صورت روزمزدی و تحت مسئولیت پیمانکاران مشغول کار خواهند شد.

به گفته یکی از کارگران هفت تپه، حِرفِه یک کارگر بهره‌بردار همانند نی‌بُری یک شغل فصلی و موقت تلقی می‌شود، کارگرانی که این حرفه را انجام می‌دهند تنها در طول فصل برداشت به صورت موقت استخدام می‌شوند و طبیعی‌ست که بعد از اتمام کار برداشت نی، درآمد و شغل خود را از دست بدهند.

او می‌گوید: یکی دیگر از مشکلات اساسی کارگران فصلی در مجتمع نیشکر هفت تپه وضعیت پرداخت بیمه اجتماعی آنهاست. کارگرانی که به‌صورت فصلی در مزارع نی مشغول به کارند به دلیل آنکه حق بیمه آنها تنها نیمی از سال پرداخت می‌شود برای دوران بازنشستگی دچار مشکل خواهند شد.

اینرا هم بخوانید

گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا از ایرانی بودن موشک حمله به کشتی نروژی

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا، با بررسی قطعات موشکی که حوثی‌های یمن آذرماه پارسال به یک …