کمپین آزادی اسماعیل بخشی: همه باهم بپا خیزیم و اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را آزاد کنیم! لیست تجمعات اعلام شده در شهرهای فرانکفورت، کلن، اسلو ،تورنتو و استکهلم 

١٢ روز از دستگیری اسماعیل بخشی و سپیده قلیانی خبرنگار دستگیر شده در جریان اعتصابات هفت تپه میگذارد. اخبار حکایت از شکنجه شدید اسماعیل بخشی است و اعتراضات به دستگیری این رهبر لایق کارگری در ایران و در دنیا با شدت و حدت تمام در جریان است.

با گذشت ١٢ روز از زندانی کردن اسماعیل بخشی  اتحادیه های کارگری بین المللی، نمایندگان میلیونها کارگر به این دستگیری اعتراض کرده اند از جمله در این روزهای اخیر کارگران اتحادیه پست کانادا با برگزاری یک میتینگ اعتراضی و با در دست داشتن شعارهایی در دفاع از خواست کارگران هفت تپه خواهان آزادی بخشی و قلیانی شدند.

روز پنج شنبه ٢٩ نوامبر کنفدراسیون س ژ ت نماینده میلیونها کارگر فرانسوی از هفت تپه دفاع کرد و خواهان آزادی رهبر کارگری اسماعیل بخشی شد.

در ایران موجی از همبستگی بسوی کارگران قهرمان هفت تپه و فولاد که بیست و پنجمین روز اعتراضات را پشت سر میگذارند جاری است. بیانیه ها ی سازمانها و احزاب و تشکلهای مدافع حقوق کارگران در ایران و بیانیه وکلا در دفاع از اسماعیل بخشی، و دفاع روزانه صدها نفر در فیس بوک و تویتر و اینستاگرام و .. بیانگر توجه و علاقه عمومی به این مبارزات و رهبران آنها است.

کارگران، دانشجویان،  معلمین و همه مردم ایران با علاقه این مبارزه را پیگیری میکنند و خواهان آزادی فوری بخشی و قلیانی هستند.

روز گذشته دانشجویان دانشگاه هنر در حمایت از نیشکر هفت تپه تجمع کرده و خواهان آزادی فوری بخشی شدند. کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه ای از کارگران هفت تپه دفاع کرد و امروز در تهران یک میز گرد در بررسی خواستها و اعتصاب هفت تپه با حضور دانشجویان صنعتی شریف شهید بهشتی امام صادق و علوم قضایی برگزارخواهد شد.

لیست همبستگی با هفت تپه دراز است و این خود یک نمونه درخشان از همبستگی مردم ایران با خواستهای برحق کارگران است.

کمپین نجات اسماعیل بخشی ، خود را در کنار همه شما کارگران، همه شما دانشجویان و مردم آزاده در ایران می بیند و خواهد کوشید با تمام قوا برای آزادی فوری اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و همه کارگران زندانی فعالیت کند.

ما از همگان میخواهیم به اعتراضات خود شدت بخشیده و کاری کنیم اسماعیل بخشی و سپیده قلیان  فورا آزاد شوند.

کمپین آزادی اسماعیل بخشی

٩ آذر ١٣٩٧ /٣٠ نوامبر ٢٠١٨

*********************

لیست تجمعات و آکسیونهای اعلام شده در شهرهای فرانکفورت، کلن،اسلو، تورنتو و استکهلم

این لیست تکمیل میشود

*استکلم: شنبه اول دسامبر تظاهرات مقابل سفارت جمهوری اسلامی از ساعت ١٣.٠٠

 

*آلمان، فرانکفورت:جمعه ۳۰ نوامبر و شنبه اول دسامر ۲۰۱۸

مقابل دانشگاه فرانکفورت در محل Bockheinerwarte

از ساعت۱۵.۰۰

 

*آلمان،کلن شنبه اول دسامبر از ساعت ١۵

 

*نروژ، اسلو: شنبه اول دسامبر مقابل پارلمان از ساعت  ۱۳.۰۰

 

کانادا،تورنتو: جمعه ۳۰ نوامبر از ساعت ۱۶.۰۰

شنبه ۸ دسامبر از ساعت ۱۶.۰۰

در محل تورنتو- پلازای ایرانیان ( واقع در خیابان یانگ، شمال فینچ)

 

لینک اطلاعیه های قبلی کمپین از اینجا

http://rowzane.com/c44-select-editor/article=137834

اینرا هم بخوانید

شمی صلواتی: سیرک انتخابات در خارج از کشور

توهین و تحقیر بعنوان زبان اعتراض زیبا نیست اما نمی توان معترضان را به سیرک …