کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: اعتصاب ٢٠٠٠ کارگر مجتمع مس سونگون ادامه دارد

روز پنچشنبه ١١ آذر ماه کارگران شاغل درشرکت‌های آهن ‌جین، زحل، نوآوران و مبين، از زیر مجموعه های مجتمع مس سونگون ورزقان در اعتراض به عدم پاسخگویی کارفرما به خواستهایشان، برای سومین باردست ازکارکشیده و اعتصاب کرد ند.

بنابر گزارشات منتشره در مدياى اجتماعى، کارگران اعتصابی از ساعت ۱۴ تا ۱۵ روز پنجشنبه ١١ آذر در محوطه معدن دست به تجمع زدند و با سردادن شعار نسبت به عدم پاسخگویی مسئولین اعتراض کردند. اين سومين روز اعتصاب کارگران شاغل در اين شرکت‌ بود.  شعارهاى كارگران معترض ازجمله عبارت بودند از: ″همسانسازى حق مسلم ماست، ″كاگريك ايشلريك، ذلته باش ايمريك، (كارگريم و كار ميكنيم، در مقابل ذلت سر خم نميكنيم)، ″فساد اقتصادى ريشه هر ذلت است.”

لازم به توضیح است اعتصاب کارگران از اواخر آبان ماه در اعتراض به اخراج ٦٠ نفراز کارگران  آغاز شده است. کارفرما در طول این مدت تلاش کرده با وعده و وعید کارگران را سر بدواند. در دور قبلی اعتصاب کارگران تاکید کرده بودند که تا رسیدن به خواستهایشان دست از اعتصاب نخواهند کشید.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری بر ضرورت اتحاد و همبستگی همه کارگران شاغل در شرکت های زیر مجموعه مس سونگون،  همراهی وشرکت خانواده ایشان در این اعتصاب برای تحمیل خواستها و مطالبات کارگران به کارفرما و دولت تاکید می کند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

١١ آذر ١٤٠٠، دوم دسامبر ٢٠٢١

اینرا هم بخوانید

کارزار حمایت از شریفه محمدی شماره ۲:کارزار حمایت از شریفه با قدرت به پیش میرود.به آن بپیوندید! 

کارزار حمایت از شریفه محمدی به قدرت به پیش میرود. در تازه‌ترین اقدام کنفدراسیون عمومی …