کمیته بین المللی علیه اعدام: جمهوری اسلامی حسین اسماعیل پور را اعدام کرد تا جنایت وابستگان حکومتی را بپوشاند!

شنبه ۱۰ آذر ماه، حکم اعدام حسین اسماعیل‌پور در زندان مرکزی رشت (لاکان) به اجرا درآمد.  حسین اسماعیل‌پور، از سن چهارده سالگی در حوزه علمیه رودسر درس علوم دینی می‌خواند و بنا بر اظهاراتش در زمان بازداشت و در طی رسیدگی به پرونده بارها مورد تجاوز یک آخوند به نام فخری لنگرودی قرار گرفته بود.

اتهام وی این بود که آخوند متجاوزگری را که بارها به او تجاوز کرده بود با همدستی تنی از دوستانش در ۲۴ شهریور ماه سال ۱۳۹۳ به قتل رسانده بود.

اینجا ما یک بار دیگر شاهد تکرار داستان سعید طوسی iا در جمهوری اسلامی هستیم. کودکی در  مدارس دینی جمهوری اسلامی مورد تجاوز قرار می گیرد و این جنایت توسط جمهوری اسلامی پوشانده می شود ودر عوض قربانیان این تعدیات به قتل می رسند تا کثافات این نظام بر ملا نشود.

پدر حسین اسماعیل‌پور در خصوص نحوه برخورد دادگاه به مسئله تجاوز مقتول به پسرش گفته بود: “نتوانستیم در دادگاه چیزی را ثابت کنیم چون مقتول روحانی بود و خانواده وی روابط زیادی داشتند. همه چیز به نفع آنها بود، به حرف ما زیاد گوش نمی‌کردند. هرچه بود و نبود، آن‌ور بود. تمام امتیازات و روابط، همه چیز با آنها بود. ما هر کاری که می‌خواستیم انجام دهیم، به در بسته می‌خوردیم. نهایتا ظرف سه یا چهار ماه، آقای کاشانی قاضی پرونده حکم را صادر کرد. در صورتی که وکیل می‌گفت حداقل ما دو سال باید بیاییم و برویم تا حکم صادر شود. ولی ظرف سه یا چهار ماه حکم صادر شد و بعد از مدتی نامه آمد که دیوان هم تایید کرده است”.

لازم است اشاره کنیم که برادر مقتول که به عنوان شاکی پرونده حکم حسین اسماعیل‌پور را اجرا کرد یک آخوند حکومتی صاحب نفوذ به نام نعمت فخری بوده است. او نماینده خامنه ای در فناوری و اطلاعات سپاه پاسداران است و به همین دلیل خانواده اسماعیل‌پور معتقدند که مسئله تجاوز به مقتول مورد توجه دادگاه واقع نشد.

دادگاه بدوی در خصوص تجاوز جنسی مقتول به حسین اسماعیل پور در حکم خود نوشته بود که : “دادگاه موضوع عمل لواط با متهم فوق را از پزشکی قانونی استعلام که مرجع مزبور اعلام نموده علائمی دال بر دخول در ناحیه مقعد مشاهده نمی‌گردد”. این در حالی است که همه می دانند  آثار تجاوز پس از  گذشت چند سال از بین میروند.

اعدام حسین اسماعیل پور یک بار دیگر به همه ما چهریه کریه و ضد انسانی اعدام و استفاده ابزاری حکومتیان برای حفظ  بساط جنایت و تجاوز خود را نشان می دهد. دریک نظام عادلانه اگر به دادخواهی یک نوجوان و کودک رسیدگی می شد و متهمین به تعدی و سو استفاده جنسی از کودکان محاکمه و مجازات می شدند شاید هیچوقت قتلی اتفاق نمی افتاد. حسین اسماعیل پور دو بار قربانی ظلم و ستم این حکومت شد. یکبار زمانی که مورد تعدی جنسی قرار گرفت و کسی به کمک آن نشتافت و دومی زمانی که او را کشتند تا آثار جرم و جنایت وابستگان حکومتی را بپوشانند.

کمیته بین المللی علیه اعدام همه را فرامی خواند که برای برچیدن بساط اعدام و سرنگونی رژیم آدمکش جمهوری اسلامی هر چه متحدتر به میدان بیایند.

کمیته بین المللی علیه اعدام

۱۰ آذر ۱۳۹۷- ۱ نوامبر۲۰۱۸

اینرا هم بخوانید

ادامه اعتراضات همکاران رسمی در شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و ادامه اعتصاب یکماهه همکاران پروژه ای

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:ادامه اعتراضات همکاران رسمی در شرکت بهره برداری نفت و …