گزارشی از وضعیت آبادان عصر چهارشنبه ۴ خرداد

طبق گزارشی که به حزب کمونیست کارگری رسیده است مردم در خیابان سعدی که یکی از خیابان های منتهی به ساختمان متروپل است از ساعتها قبل تجمع کرده اند.امروز دو فراخوان برای تجمع در محل فاجعه متروپل داده شده بود. یکی تجمع ساعت ۱۲ و یکی ۱۰ شب.
نیروهای یگاه ویژه و ضد شورش و لباس شخصی ها از ظهر امروز با دهها ماشین سرکوب سه خیابان اصلی امیری، سعدی و طالقانی و حتی کوچه های منتهی به ساختمان پلاسکو را بسته اند تا مردم به محل نزدیک نشوند. حدود ساعت ۶ عصر ۴ نفر توسط نیروهای سرکوب دستگیر شدند و دو نفر دیگر نیز ساعتی پس از آن دستگیر شدند.

تا این لحظه که ساعت ۹ و نیم شب است همچنان مردم در خیابان سعدی تجمع دارند. ساعت ۱۰ قرار است مردم به یاد جانباختگان این فاجعه، یا در واقع جنایت مشترک عبدالباقی و ارگانها و مقامات حکومت، شمع روشن کنند و یاد عزیزانشان را گرامی بدارند.

گزارش دیگری از آبادان
طبق خبر دیگری که از آبادان برای ما ارسال شده است ۳۰ نفر از آتش نشانان با تجربه از تهران به آبادان اعزام شده اند. اما وزیر کشور فرماندهی عملیات را خود بعهده گرفته است. آتش نشانان گفته اند ما تجربه پلاسکو را داریم و آنجا خودمان فرماندهی عملیات را برعهده داشتیم و الان هم با فرماندهی خودمان عملیات نجات را بهتر اجرا میکنیم که مورد توافق قرار نگرفته است.

مقامات تعلل زیادی کردند و تجهیزاتی به محل نفرستادند و این در حالی است که پالایشگاه آبادان جرثقیل های ۵۰ تنی که برای این عملیات لازم و مناسب است را در اختیار دارد اما مقامات از ارسال این تجهیزات خودداری کردند و امروز جرثقیلی٣٠٠ تنی وارد آبادان کرده اند که گفته میشود بدلیل ابعاد آن در خیابان های باریک منطقه امکان حرکت ندارد.

از کانال تلگرام حزب کمونیست کارگری ایران

اینرا هم بخوانید

دیوان بین‌المللی دادگستری اشغال اراضی فلسطینی توسط اسرائیل را «غیرقانونی» خواند

دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه، که عالی‌ترین مرجع قضایی سازمان ملل است در یک حکم …