تظاهرات جلوی زندان اوین و ادامه بازداشت آرش صادقی

وکیل آرش صادقی پیشتر اعلام کرده بود که قرار است او و همسرش روز یک‌شنبه با سپردن وثیقه آزاد شوند. به رغم این، روز دوشنبه عده‌ای در اعتراض به ادامه بازداشت این دو زندانی جلوی زندان اوین تجمع کردند.

مطابق خبرها و تصویرهایی که در فضای مجازی منتشر شده روز دوشنبه، ۱۳ دی ماه (۲ ژانویه ۲۰۱۷) عده‌ای جلوی زندان اوین به ادامه بازداشت آرش صادقی و همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی اعتراض کردند.یک روز بعد (شنبه ۱۱ دی) امیر رئیسیان، وکیل آرش صادقی، اعلام کرد: «امروز از سوی دادستانی تماسی گرفته شد و خواسته شد فردا با تودیع وثیقه، امکان آزادی آرش صادقی و گلرخ ایرایی فراهم شود.»

دامه اعتصاب غذا

آرش صادقی در دادگاه انقلاب به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی، توهین به رهبری، تشکیل گروه‌های غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام” به ۱۵ سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

او از روز ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ تا کنون در زندان اوین به سر می‌برد. گلرخ ابراهیمی ایرایی، نیز که به شش سال زندان محکوم شده سوم آبان امسال به زندان اوین منتقل شد.

علی شریعتی، یکی دیگر از زندانیان سیاسی است که از حدود دو ماه پیش دست به اعتصاب غذا زده و پنج دی‌ماه پس از وخیم شدن حالش به بیمارستان منتقل شد.

او به علت شرکت در تجمع اعتراضی علیه اسیدپاشی به زنان اصفهان در مقابل مجلس، دستگیر و به اتها‌م‌هایی نظیر “تبلیغ علیه نظام” به ۵ سال زندان محکوم شد.

مطهره پارسی، همسر شریعتی ۱۱ دی ماه به سایت خبری “زیتون” گفته که این زندانی سیاسی به رغم حال وخیم جسمی حاضر به خاتمه دادن به اعتصاب غذای خود نیست.

علی شریعتی پس از خودداری از دریافت خدمات درمانی به بهداری زندان اوین منتقل شد. او خواهان آزادی از زندان شده و تاکید کرده که به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

فرمانده «فراجا» در تائید حملات نیروهای سرکوبگر به مردم در اعتراضات جاری گفته است :”سلاح ما در میدان، ساچمه‌زن پلاستیکی است”.

اشتری فرمانده «فراجای» رژیم در برنامه تلویزیونی «صف اول» در تائید سرکوب اعتراضات جاری گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.