آزادی گلرخ ایرایی و پایان اعتصاب آرش صادقی، يك پيروزي بزرگ و ضرورت ادامه تلاشهايمان

آرش صادقي پس از ٧٢ روز به اعتصاب غذاي خود پايان داد. گفته شده است كه آرش قبول كرده است كه اعتصاب خود را بشكند و به او سرم وصل كنند . يك منبع موثق اعلام كرده است كه گلرخ را از بند نسوان زندان اوين خارج كرده اند و در ازاي پرداخت پانصد ميليون تومان وثيقه به او مرخصي داده شده است. نخستين عكس گلرخ را پس از آزادي در زير ملاحظه ميكنيد .

اين پيروزي مهمي براي همه ما است كه هر روزه از آرش و گلرخ حمايت كرده و براي رساندن صداي آرش صادقي و خواست آزادي گلرخ ابراهيمي تلاش كرده ايم. اين پيروزي مهمي در عرصه تلاش براي آزادي زندانيان سياسي است.

اعتصاب غذاي آرش در اعتراض به محاكمه ناعادلانه گلرخ و حكم زندانش بود. گلرخ و آرش به شش و نوزده سال زندان محكوم شدند دادگاه گلرخ ابراهيمي در حالي برگزار شد كه گلرخ به دليل عمل جراحيش در بيمارستان بستري بود و مقامات هرگز مدارك پزشكيش را قبول نكردند. آرش از سلامتي و جان خود براي اعتراض به حكم و دستگيري ناعادلانه گلرخ مايه گذاشت و توانست پشتيباني مردم را جلب كند. در طول ٧٢ روز اعتصاب غذاي آرش همه ما لحظه به لحظه اخبار وضعيت آرش را دنبال كرديم و با اقدامات مختلف از جمله ارسال نامه اعتراضي به مقامات جمهوري اسلامي، طوفان تويتري، تجمع در مقابل زندان اوين، پخش اخبار مربوط به آرش ، مراجعه به مقامات جهاني آرش و گلرخ را تنها نگذاشتيم. مردم در داخل ايران و كشورهاي مختلف نگذاشتند صداي آرش و گلرخ خاموش شود. اين عظمت و قدرت يك حركت سراسري است.

از طرف كميته مبارزه براي آزادي زندانيان سياسي ، اين پيروزي را به همگان تبريك ميگويم. اين بايد سكوي پرشي براي تلاشها و موفقيتهاي بيشتري باشد . بايد توان و تلاشمان را در سال جديد براي آزادي زندانيان سياسي هر چه بيشتر كرده و با ابتكارات مختلف و در يك همبستگي جهاني فرياد ‘ زنداني سياسي آزاد بايد گردد’ را در دنيا فرياد بزنيم.

شیوا محبوبی

كميته مبارزه براي آزادي زندانيان سياسي

اینرا هم بخوانید

فرمان انقلاب زن زندگی آزادی: لغو مجازات اعدام!

بیانیه سه نهاد به مناسبت دهم اکتبر روز جهانی علیه اعدام روز دهم اکتبر روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *