محاکمه یک پاکستانی در آلمان به اتهام “جاسوسی” برای ایران

یک شهروند پاکستانی مقیم آلمان به اتهام خبرچینی از رئیس سابق انجمن آلمان-اسرائیل برای جمهوری اسلامی، در برلین دادگاهی می‌شود. دادستانی فدرال آلمان پیشتر علیه این متهم ۳۱ ساله اعلام جرم کرده بود.

پرونده “جاسوسی” یک شهروند پاکستانی از میانه دسامبر ۲۰۱۶ در دادستانی فدرال آلمان در کارلسروهه به جریان افتاده است. دادگاهی در برلین فرد مظنون را محاکمه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، این پاکستانی ۳۱ ساله، دستکم یک سال در خدمت واحدهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی بوده و متهم است به خبرچینی از راینهودلد روبه، رئیس سابق انجمن آلمان – اسرائیل و اطرافیان او. این فرد در مورد استاد یک مدرسه عالی اقتصاد در پاریس نیز جاسوسی ‌کرده است.

متهم ۳۱ ساله اوایل ژوئیه ۲۰۱۶ در شهر برمن دستگیر شده و از آن زمان تا کنون تحت بازجویی قرار دارد.

گفته شده که متهم به ازای دریافت پول اقدام به جاسوسی کرده است. در خبرهای تازه نامی از متهم به میان نیامده اما دادستانی فدرال آلمان و هنگام انتشار خبر دستگیری‌اش در ۵ ژوئیه ۲۰۱۶ (۱۵تیر) او را سید مصطفی ح معرفی کرده بود.

راینهولد روبه، آن زمان در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد گفته بود: «من همیشه به وضوح نظر خود را در ارتباط با رژیم ایران بیان کرده‌ام.» او افزوده بود که این اقدام نشانگر آن است که ایران نظرهای انتقادی را زیر فشار قرار می‌دهد.

اگر اتهام مصطفی ح محرز شود، تا ۵ سال حبس در انتظار او خواهد بود.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

جوادی آملی: وقتی دختران اختلاس و فقر را می بینند حجاب را هم قبول نمی کنند

  آیت‌الله جوادی آملی در توییتر نوشت:”اگر به همین دختران جامعه کلام اهل بیت گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *