از کارگران کشت و صنعت مهاباد حمایت کنیم

بیش از سه هفته است که کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد بیرون مجتمع به نشانه اعتراض چادر زده‌اند. این کارگران می گویند مذاکرات با کارفرما و مقامات محلی بی‌نتیجه بوده‌است. خواست این کارگران پرداخت فوری ١٦ ماه دستمزد معوقه و حق بیمه شان است. کارگران به دلیل سرمای شدید آتش روشن کرده‌اند و به صورت شیفتی چهل و یا پنجاه نفر در این چادرها حضور دارند.

مجتمع صنعتی کشت و صنعت مهاباد از ٤ شرکت کشت و صنعت، مجتمع دامداری و صنعتی، سردخانه زمزم، همامرغ مهاباد تشکیل شده است که هم اکنون بیش از ١٠٠ کارگر در این ٤ مجموعه مشغول به کار هستند. این کارگران به اضافه کارگران اخراج شده بیش از ٥٠٠ میلیارد تومان مزد، مزایای مزدی و سنوات از این ٤ شرکت طلبکارند. علاوه بر دستمزدها بیمه این کارگران پرداخت نشده و با مشکل تمدید دفترچه های بیمه شان روبرو هستند. کارگران میگویند تا وقتی پاسخ نگیرند به تجمع و اعتراض خود ادامه خواهند داد.

کارگران کشت و صنعت مهاباد در یکسال گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای شغلی دست به تجمع زده اند.

دولت و کارفرماها با پرداخت نکردن بیش از ١٦ ماه از حقوق و مزایای شغلی کارگران کشت و صنعت از عملی کردن خواستهای کارگران سرپیچی میکنند. و جنگ فرسایشی  را با کارگران انجام میدهند. سکوت مقامات دزد و مزدور جمهوری اسلامی در مهاباد و عدم رسیدگی به خواستهای کارگران باید با حمایتهای کارگران، مردم مهاباد و خانواده های آنها جواب بگیرد.

دولت باید فوری حقوق های پرداخت نشده و مطالبات مزدی بیش از ١٠٠ کارگر کشت و صنعت مهاباد را پرداخت کند!

دیدار و سفر به محل تجمع  کارگران کشت و صنعت مهاباد  تقویت عملی این مبارزه است. از همه مردم مهاباد میخواهیم کارگران کشت و صنعت را تنها نگذارند و به هر شکل ممکن از آنها حمایت کنند. شهر مهاباد باید یکپارچه به حمایت از خواست های عادلانه کارگران برخیزد و این مبارزه را متحدانه به پیروزی برساند.

حضور فعال خانواده های کارگران کشت و صنعت مهاباد در این مبارزه فاکتور تعیین کننده برای به پیروزی رساندن  آن است. خانواده ها میتوانند مانند خانواده های کارگران معدن سنگ آهن بافق در مرکز شهر و یا در مقابل یکی از ادارات دولتی چادر بزنند و توجه مردم شهر را به این اعتراض مهم جلب کنند.

هم اکنون کارگران کشت و صنعت مهاباد  اعتراض مشترک و متحدانه ای را هدایت میکنند. متکی کردن این تجمع اعتراضی به جلسات مجمع عمومی، اراده و قدرت اعتراضات کارگران را بالا برده و در تقویت اعمال اراده جمعی بر توان و قدرت اعتراض میفزاید.

 

نسان نودینیان

١٤ دی ١٣٩٥

٢ ژانویه ٢٠١٧

 

ایسکرا  ۸۶۵

اینرا هم بخوانید

لبنان و موقعیت حزب الله و جمهوری اسلامی- نسان نودینیان

لبنان در غرب آسیا قرار دارد. این کشور به لطف همجواری با آب‌های مدیترانه دارای …

2 comments

  1. امیر توکلی

    با سلام به شما غلام گرامی، خیلی خوشحال هستم که شما بازدید کننده سایت روزنه هستید. این سایت متعلق به شما عزیزان و همه کسانی استکه این زندگی غیر انسانی را شایسته خود نمی دانند، با ما در تماس باشید. با آرزوی سلامتی و موفقیت برایت. امیر توکلی

  2. غلام عسگری بختیاری

    با درودبه تمامی همکاران وهمرزمان زحمتکش عزیزانم من بعنوان بنیان گذاراولین ودمکراتیکترین شوراهای کارگری ایران درمجتمع فولاد اهوازوشرکتهای تابعه ووابستهددرسال1359 با توجه به فرازونشیب های سخت وطاقت فرسا درمقابل رژیم ماکیاولیستی وتوتالیتروخودکامه فاشیسم دینی برکشورمان با یقین میگویم توده زحمتکش وتولید کننده سرمایه های کلان کشورتا زمانیکه این حکومت با اهداف شوم خود برسرکاراست نود وپنج درصد ملت ایران روزخوش بخود نخواهد دید زیرا کلیدواژه ماندگاری رژیم ملایان دینکارتضعیف همه جانبه توده های تحت ستم وتبعیض میباشد زیرا این حاکمان خود کامه با سلاح خطرناک دین ومذهب به جنگ ملت ایران آورده شده اند وبه تدریج همگان درخواهند یافت که امام ماه نشین با چه هدفی وتوسط چه کسانی ازکره ماه برخاک ایرانزمین نازل شد وتمامی وعده های داده شده او به دروغ های بزرگ تبدیل شدند وامروزدرمنطقه خاورمیانه تا شمال افریقا شاهد اثرات تفکرات اوبه نفع دول قدرتمند هستیم.
    اما یک راه برای پایان دادن به تاریخ مصرف این حکومت باقی مانده وآن جنبش های گسترده سراسری ومتحد وبرنامه ریزی شده علیه تمامیت وحشیترین حکومت تاریخ بشریت میباشد.
    به امیدفردای آزادی متحد وپیروزباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.