اژه ای:در پرونده آرش صادقی “تسلم فشارها” نشدیم

اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سئوال درباره اعتصاب غذای آرش صادقی و جرائم این فرد اظهار کرد: این چیزی که می گویم تحلیل نیست. خبری است که سیستم های اطلاعاتی به ما داده اند. بسیاری از این اقدامات از خارج سرچشمه گرفته و برخی از عوامل داخلی نیز آن را دنبال می کنند تا قوه قضائیه را تحت فشار قرار دهند. چرا که قوه قضائیه برخورد با دانه درشت ها را آغاز کرده و وقتی این افراد می بینند که قرار است با خودشان برخورد شده یا پیش بینی می کنند که با آنها نیز برخورد خواهد شد، فشارهایی را وارد می‌کنند تا قوه قضائیه به سراغ افراد دیگر نرود. از جمله این فشارها این است که زندانیان را وادار به اعتصاب غذا می‌کنند.

 در سازمان زندان‌ها شرایط اعتراض به حکم، نحوه رسیدگی و… به زندانی توضیح داده می شود و آنها می توانند از این طریق اقدام کنند. اما اگر عده‌ای قصد دارند تا با اعمال فشار از داخل و خارج به قوه قضائیه و اقدامات خلاف قانون کاری کنند که قوه قضائیه در برخورد با این افراد کوتاهی کند، به هیچ وجه قوه قضائیه تسلیم این فشارها نخواهد شد.

 در فتنه 88 شاهد بودیم که فتنه گران که در راس آنها شیطان اکبر، آمریکا قرار داشت چطور می خواستند درخواست های غیرقانونی خود را اجرا کنند، اما قوه قضائیه زیر بار نرفت، البته حتما بعضی از اشکالات وارد است که ما آنها را رفع خواهیم کرد. اما تاکید می کنم که با فشار به قوه قضائیه هیچ امر خلاف قانونی انجام نخواهد شد.

وی افزود: کسی که اعتصاب غذا کرده دست از اعتصاب غذایش برداشت و مرخصی گرفت و این هیچ ربطی به فشارها نداشت. افراد بسیار زیادی هستند که حتی جاسوس بوده و مرخصی گرفته اند. دزدان هم مرخصی گرفته اند و فردی بوده که با سوءاستفاده از موقعیت پدرش از بیت المال استفاده کرده و به مرخصی رفته است.

وی با بیان اینکه حتما طبق قانون به حرف‌ها و مشکلات زندانی‌ها گوش داده شده و اگر مشکلی باشد رسیدگی می شود، درباره جرائم آرش صادقی گفت: این فرد سه اتهام قطعی داشته که به خاطر آنها محکوم شده و با توجه به اینکه مجرم شناخته شده می توانیم درباره پرونده‌اش اطلاع رسانی کنیم که من در نشست خبری روز یکشنبه توضیحات لازم را می دهم، اما این فرد هم می تواند به این حکم اعتراض کرده و حتی اگر لازم باشد ماده 477 را اعمال می کنیم.ایسنا

اینرا هم بخوانید

وزیر کار: فقر مطلق نداریم. پژوهشگر حوزه کار:۷۰ درصد مردم دچار فقر مطلق یا نسبی هستند

آفتاب نیوز:صولت مرتضوی وزیر کاری که خود زمانی در روستای باباحیدر به گفته همولایتی‌هایش دچار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.