شمخانی: در پی سرنگونی آل سعود نیستیم.تاکید بر دفاع از رژیم اسد.

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت گفته است : جمهوری اسلامی ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش ها برای سرنگونی حکومت عربستان است.

کشورهائی مانند ترکیه و عربستان سعودی باید تکلیف خودشان را روشن کنند، آیا از روند تجزیه در سوریه و کشورهای اسلامی استقبال می کنند؟ آیا عربستان از شعله ور شدن آتش تجزیه در منطقه مصون است؟
وی ادامه داد: علی رغم برخی از تصورات، جمهوری اسلامی ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش ها برای سرنگونی حکومت عربستان است. سقوط آل سعود هیچ گاه به معنای جایگزینی یک حکومت مطلوب نخواهد بود؛ درپی سقوط آل سعود، به احتمال قریب به یقین عربستان تجزیه و تفکر منحط افراطی ـ داعشی بر بخش های مهمی از این کشور حاکم خواهد شد.
متأسفانه در مقابل شاهدیم که پیامد سیاست های منطقه ای حاکمان سعودی در سوریه و یمن عملاً تقویت گروه های تروریستی و یارگیری از میان آنها است.

شمخانی با اشاره به اینکه امروز آمریکا در کنار کشورهائی همچون عربستان با بهانه قرار دادن حقوق مردم سوریه درصدد حذف سوریه از محور مقاومت هستند، تاکید کرد: دموکراسی در سوریه در مقایسه با وضعیت سایر کشورها و استانداردهای خاورمیانه، بسیار بهتر از کشورهای مورد حمایت آمریکا است.
آزادسازی مقتدرانه حلب و پاکسازی اطراف دمشق از طریق عملیات نظامی و مصالحه سیاسی، گواه موفقیت راهبرد مشترک سوریه،ایران، روسیه و جبهه مقاومت در برابر ائتلاف های تبلیغاتی جبهه آمریکائی است.
جغرافیای سیاسی حلب به گونه ای است که هر طرف در آن پیروز شود، قادر است سایر صحنه ها را به نفع خود مدیریت و آرام کند. علاوه بر آن، این پیروزی اسرار نهفته ای را از کمک مستقیم برخی کشورها به جبهه تروریسم آشکار ساخت که تا پیش از آن کشورهای حامی گروه های تکفیری از پذیرش آن طفره می رفتند.
وی با بیان اینکه جنگ امروز در سوریه از حیث حمایت های عربی و غربی، بی شباهت با جنگ تحمیلی هشت ساله علیه جمهوری اسلامی ایران نیست، تاکید کرد: در جنگ تحمیلی، دنیا با تمام ظرفیت هایش در کنار صدام بود .در سوریه نیز ائتلاف هائی از 80 کشور یا 30 کشور تحت عناوینی چون دوستان سوریه شکل گرفت که از تأمین سلاح، پول و برگزاری دوره های آموزشی برای گروه های تروریست مضایقه نکردند.
به هم ریختگی نظم موجود در منطقه، هزینه همه کشورها را افزایش داده و به دستاوردهای رژیم اسرائیلخواهد افزود.
حمایت از  بشار اسد در چارچوب راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای “حراست از جبهه مقاومت و مقابله با تروریسم صورت” می گیرد و تا زمانی که دولت سوریه احساس نیاز کند، جمهوری اسلامی ایران پشت سر سوریه ایستاده است.
شمخانی افزود: به کارگیری سلاح برای حفظ امنیت، از جمله حقوق مصرح دولت هاست، امّا استفاده از اسلحه توسط گروه های مخالف، مورد تأیید هیچ کشور و مرجع قانونی نیست؛ از این رو نباید انتظار داشت، نظام سوریه گروه های مسلح مورد حمایت کشورهای بیگانه را فقط موعظه کند. ایرنا

 

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *