هشتمین روز اعتراض بیش از هزار کارگر هپکو

 

اعتراضات کارگران کارخانه هپکو امروز وارد هشتمین روز خود شد؛ این کارگران که تعداد آنها بیش از یک هزار نفر است خواستار ابطال واگذاری این واحد صنعتی به بخش خصوصی و بازگرداندن آن به دولت هستند. کاگران میگویند هنوز اتفاق تازه‌ای نیفتاده است و ما همچنان برای پیگیری مطالباتمان هر روز دست به تجمع می‌زنیم.

یک مقام مطلع به ایلنا گفته تازه‌ترین اخبار شفاهی تایید نشده حاکی از آن است که ممکن است برای فردا صبح (چهار شنبه 29 دی ماه)  در تهران جلسه مشترکی با حضور برخی مسئولان استانداری استان مرکزی، نمایندگان کارگران هپکو، مسئولان سازمان خصوصی سازی و نماینده سهامداران و مدیریت کارخانه هپکو برگزار شود تا راجع به واگذاری مالکیت خصوصی کارخانه به دولت توافقی حاصل شود.

از قرار معلوم آن زمان این کارخانه به ارزش مالی 70 میلیارد تومان از سوی یک شخصی بصورت اقساطی خریداری شده است  وخریدار تا به امروز نتوانسته است به تعهدات مالی  وقانونی خود  در قبال کارخانه وکارگران عمل کند.

این مقام مطلع همچنین در خصوص مطالبات مزدی کارگران هپکو افزود: مجموع مطالبات حقوقی بیش از 1000کارگر این واحد صنعتی به 5 ماه می‌رسد اما در حال حاضر  منفک کردن بخش خصوصی  کارخانه در صدر خواسته‌های کارگران معترض قرار دارد.

او بابیان اینکه از شنبه هفته گذشته که اعتراضات  آرام کارگران هپکو شروع شده است، تا به امروز نتیجه ای که نشان از رفع مشکلات م کارگران این واحد بدهد مشاهده نشده است در خاتمه گفت: همچنین کارگران این واحد از نتیجه  جلسه  روز یکشنبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در  وزارت صنعت، معدن و تجارت دررابطه با مطالبات کارگران هپکو برگزار شده مطلع نیستند.ایلنا

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *