قطع برق در اهواز و آلودگی

ایرنا:به دنبال توفان گرد و خاک در خوزستان، از عصر جمعه تا ساعت 9 صبح شنبه برق بسیاری از مناطق شهرستان اهواز قطع شده که این امر مشکلاتی برای زندگی روزمره مردم ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا بسیاری از شهروندان اهوازی در تماس با ایرنا نسبت به بی برنامگی مدیران آب و برق و آموزش و پرورش این شهرستان انتقاد کردند و خواستار بهبود شرایط از جمله وضعیت آب و برق شدند.
این شهروندان همچنین از عدم اطلاع رسانی شرکت های خدمات رسان آب و برق اهواز گلایه مند بوده و اظهار داشتند هیچ اطلاعیه ای مبنی بر قطع آب و برق این شهرستان تاکنون صادر نشده است.
مهدی کریمیان شهروند اهوازی گفت: قطع برق باعث قطع آب در این شهرستان شده و مردم از انجام امور روزمره خود ناتوان شده اند.
وی افزود: توفان گرد وخاک باعث ورود خاک به منازل مردم وارد شده و قطع آب و برق هم مانع از انجام هر گونه امور نظافتی و روزمره شده است.
وی اظهار کرد: مسئولان باید تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ می کردند اما متاسفانه هیچ گونه اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
محمد کیانیان دیگر شهروند اهوازی گفت: در حالی که استان های همجوار امروز به دلیل بارش برف و باران مدارس خود را تعطیل کرده اند اما مسئولان خوزستان به راحتی از توفان گرد و خاک که آثار بسیاز مخربی برای شهروندان و دانش اموزان داشته عبور کرده و مدارس را تعطیل نکردند.
وی افزود: در حالی فرزندانم را راهی مدرسه کردم که کلاس های درس آنها مملو از گرد و خاک بود و بدون شک به دلیل قطع آب نیز امکان شست وشو در مدرسه وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در این راستا به ایرنا گفت: تعطیلی مدارس به عهده استانداری است و این اداره کل در این زمینه مسئولیتی ندارد.
محمد تقی زاده افزود: کمیته بحران استانداری خوزستان روز گذشته اعلام کرد مدارس این استان در روز شنبه دایر است.
وی اضافه کرد: در عین حال به مدارس اهواز اعلام شده در صورت قطع آب و برق کلاس های درس را تعطیل کنند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز گفت: با توجه به اینکه در روز شنبه میزان آلودگی هوا به حد استاندارد رسیده است مدارس تعطیل نشده اند.
هاشم بالدی افزود: توفان گرد و خاک مشکلاتی را در بخش آب و برق استان به وجود آورده که مسئولان مربوطه در حال برطرف کردن آن هستند.
به دنبال وقوع توفان با سرعت 60 کیلومتر در ساعت همراه با بارندگی در اهواز، 30 خط فشار متوسط از 390 خط موجود در اهواز در این شهر قطع شده است.
از این تعداد 14 خط مربوط به ایستگاههای زرگان و پردیس و بقیه در نقاط مختلف شهر پراکنده است.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان، گرد و غبار شعاع دید را به 50متر در اهواز کاهش داد و سرعت باد 60کیلومتر در ساعت براورد شد.
همچنین براساس اعلام اداره کل محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار ساعت 13 روز جمعه در اهواز به 10 هزار میکروگرم بر مترمکعب یعنی به بیش از 66 برابر حد مجاز رسید.

اینرا هم بخوانید

ذوالنوری، یک اطلاعیه در پارکینگ مجلس زدند که کسانی که خودروی شاسی بلند می‌خواهند مراجعه کنند

ذوالنوری، نایب رئیس مجلس: یک اطلاعیه در پارکینگ مجلس زدند که کسانی که خودروی شاسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *