مرگ ۲ کارگر خط گاز زاهدان در برخورد” توپک”

محمدحسن طهرانی مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر در منطقه و انباشته شدن گل و لای در داخل خط لوله انتقال گاز، توپک مخصوصی جهت تمیز‌کردن خط داخل آن فرستاده شد که برخورد با گل و لای و بازگشت آن سبب مرگ کارگران شده است.

 به‌دنبال بررسی دقیق و کارشناسی علت مرگ 2 کارگر در خط انتقال گاز از بزمان به زاهدان، مشخص شد “پیک” که جهت تمیز‌کردن گل و لای ناشی از سیلاب اخیر در خط لوله گاز فرستاده شده بود در پی برخورد با گل و لای برگشت داشته و شدت برخورد آن با کارگران سبب مرگ آن‌ها شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز سیستان وبلوچستان با تاکید بر اینکه هیچ انفجاری در خط لوله انتقال گاز بزمان به زاهدان رخ نداده، گفت: در مرحله نهایی آزمایش خط انتقال گاز اصلاً از گاز استفاده نمی‌شود که سبب انفجاری شده باشد.

با توجه به  بارندگی‌های اخیر در منطقه و انباشته شدن گل و لای در داخل خط لوله انتقال گاز پیمانکار برای آزمایش نهایی اقدام به تمیز کردن داخل لوله کرده که برای این امر باید توپک مخصوصی تحت عنوان “پیک” را با فشار وارد لوله کرد که متاسفانه این توپک در هنگام برگشت با دو نفر از کارگران برخورد کرد.

این حادثه در کیلومتر 45 خط لوله بزمان و در فاصله 20 کلیومتری شهرستان بزمان رخ داده و به دلیل اینکه گازی در لوله نبوده، خط هیچگونه آسیبی ندیده است.

 

اینرا هم بخوانید

سیزده زندانی سیاسی منتقل شده به زندان قزلحصار، «تماس و ملاقات ممنوع» شدند

هرانا:سیزده زندانی سیاسی منتقل شده به زندان قزلحصار، «تماس و ملاقات ممنوع» شدند.روز دوشنبه ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *