پسماند خطرناک در نخاله‌های پلاسکو

محمدحسین بازگیر رئیس محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه پسماند ساختمان پلاسکو باید تفکیک شود، گفت: احتمال دارد، پسماند‌های ویژه یا خطرناک مانند پسماند‌های الکترونیکی (e-waste) درون نخاله‌های به جامانده از ساختمان پلاسکو وجود داشته‌ باشد.

وی در مورد چگونگی امحای پسماند به جا مانده از آوارهای ساختمان پلاسکو گفت: بر اساس قانون متولی امحا این پسماند شهرداری است که باید به درستی فرآیند آن را اعم از تفکیک، بازیافت و دفن در محل درست انجام دهند.

نخاله ساختمان پسماند عادی محسوب می‌شود، اما با توجه به فرآیند شکل‌گیری این نخاله‌ها احتمال می‌دهیم؛ پسماند‌های ویژه یا خطرناک مانند پسماند‌های الکترونیکی (e-waste) درون نخاله‌های به جامانده از ساختمان پلاسکو وجود داشته باشد.

بنابراین باید تفکیک در این نخاله‌ها حتما صورت بگیرد، اجزای خطرناک آن جدا شده و در فرآیند درستی جدای از دیگر زباله‌ها امحا شوند.بازگیر با بیان اینکه پیگیر امحا درست این نخاله‌ها هستیم و با شهرداری در این زمینه مکاتبه داشتیم، گفت: یک گروه کارشناس را تعیین کرده‌ایم تا بر مراحل امحای پسماند‌های دپو شده در منطقه هروی نظارت کنند.

از آنجا که ممکن است؛ اموال مردم در این نخاله‌ها باشد و همچنین از آنجایی که پسماندهای داخل نخاله‌ها نیز قابل انتشار نیست که در سطح شهر پخش شود؛ بهتر است؛ روال کار بر اساس ملاحظات پیش برود و ضرب‌العجلی در این زمینه وجود ندارد.

بازگیر در مورد اینکه آیا این حجم از نخاله قابل تفکیک است یا خیر؟ توضیح داد: این حجم از نخاله در برابر نخاله‌های ساختمانی که روزانه در سطح شهر تهران تولید می‌شود؛ مقدار زیادی نیست، حجم نخاله‌های پلاسکو ۲۷-۲۸ هزار تن است، در حالی که در تهران روزانه ۵۰ هزار تن پسماند ساختمانی تولید می‌شود.ایلنا

 

اینرا هم بخوانید

ذوالنوری، یک اطلاعیه در پارکینگ مجلس زدند که کسانی که خودروی شاسی بلند می‌خواهند مراجعه کنند

ذوالنوری، نایب رئیس مجلس: یک اطلاعیه در پارکینگ مجلس زدند که کسانی که خودروی شاسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *