رئیس بنیاد مستضعفان درباره پلاسکو: تقصیر همه مشخص شد، ما هم عذرخواهی می‌کنیم

محمد سعیدی‌کیا، رییس بینیاد مستعضعفان  مصاحبه ای با ایسنا کرده است.یخشخایی از این گفت‌وگو به شرح زیر است:

* بیشترین سوالی که این روزها از شما می‌پرسند پلاسکو بوده است. دیر رسیدید به محل حادثه؟
من در راه قصرقند یا قلعه گنج بودم. در راه از طریق موبایل متوجه حادثه شدم. ساعت ۱۲:۳۰ شب به چابهار رسیدم. روز جمعه جلساتی داشتیم. شنبه به دیدار وزیر کشور رفتم و مطالبی را درباره پلاسکو عرض کردم
*معذرت خواهی شما درباره پلاسکو اصالت داشت با تکذیب آن؟
من گفتم چندین دستگاه در این حادثه مسئول هستند. ما هم به عنوان مالک مسئولیتی داریم که نمی‌خواهیم از زیر بار آن دربرویم. الان می‌گویم ما هم مسئول بودیم.

*نیازی به معذرت خواهی احساس نکردید؟
زمانی که وضعیت ما مشخص می‌شد نیاز بود. باید سهم هر کس مشخص شود بعد عذرخواهی کنیم. کارشناسان فنی‌مان را برای جلوگیری از تکرار پلاسکو به همه ساختمان‌های بنیاد فرستاده‌ایم و بررسی مشکلات را انجام می‌دهند. ما ان‌شاءالله پلاسکو را دوباره خواهیم ساخت. باید با شهرداری همکاری کنیم تا تراکم آنجا مشخص شود.

* اما جنبه ظاهری بنیاد واقعا نشانی از مستضعفان ندارد. از ساختمان‌های مجلل گرفته تا هتل‌های بزرگ.
ما در حال فروش هتل‌ها هستیم اما می‌دانید که کار بسیار سختی است. تا کنون ۳۰ درصد سود  شرکت‌های بنیاد مستضعفان را به بنیاد علوی برده‌ایم.
*در بنیاد علوی چه اقداماتی انجام داده اید؟
بنیاد علوی در بحث آبادانی مناطق و توانمندی مردم کارهای بزرگی انجام داده است. امسال به ۶۰ هزار مادر سبد ماهیانه کالا می‌دهیم. هر سال این آمار را به ۲۰ هزار نفر افزایش می‌دهیم. بعد از انقلاب در روستاها خیلی پول خرج کردیم. من هم که در جهاد سازندگی بودم همین کارها را کردم. اینها لازم است اما کافی نیست. جایی “آباد” است که معیشت مردم تامین باشد. شعار اصلی ما کار با مردم برای مردم است. باید باور کنیم که همه کار توسط مردم انجام می‌شود. ما مسئولان وقتی میکروفون دستمان می‌گیریم و می‌گوییم مردم به ما اعتماد کنید، ما برای شما کار می‌کنیم. من به عکس این اعتقاد دارم. باید بگوییم به هم اعتماد کنیم تا با هم کار کنیم.

 

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *