350 هزار هکتار کانون تولید گرد و غبار در اهواز

پرویز گرشاسبی معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در باره بحران خوزستان گفت: به دلیل سد هایی که بر روی کرخه و کارون ساخته شده 350 هزار هکتار کانون تولید گرد و غبار ایجاد و ریزگردها تاثیر خود را بر روی اهواز گذاشت.کاری که در بالادست انجام دادیم پایین دست را با مشکل مواجه کردیم و امروز به اعتراض مردم تبدیل شده است، این ناشی از مدیریت اشتباه است لذا باید این نوع مدیریت را اصلاح کنیم. متاسفانه رابطه اسنان با طبیعت را به خوبی نتوانسته ایم تعریف کنیم.

خوزستان یکی از استان های پر آب در کشور است که 60 درصد آب کشور از این استان عبور کرده و به خلیج فارس می رود.
وی با بیان اینکه کاری که در بالادست انجام دادیم پایین دست را با مشکل مواجه کردیم و امروز به اعتراض مردم تبدیل شده است، عنوان کرد: این ناشی از مدیریت اشتباه است لذا باید این نوع مدیریت را اصلاح کنیم. متاسفانه رابطه اسنان با طبیعت را به خوبی نتوانسته ایم تعریف کنیم.
وی با بیان اینکه براثر سدهای روی کرخه و کارون 350 هزار هکتار کانون تولید گرد و غبار ایجاد شد و بلند شدن ریزگردها تاثیر خود را روی اهواز گذاشت، بیان کرد: اولین تاثیر ریزگردها بر روی مقره های برق بود به طوریکه وزیر نیرو با حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد برای تعویض مقره ها هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در صورتی که این بلا را خودشان به وجود آورده اند.ایسنا

 

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *