حمله تروریستی در استکهلم – آخرین اخبار

آخرین امار از تلفات حمله تروریستی روز جمعه ۷ آوریل در استکهلم این است که ۴ نفر کشته و ۱۵ نفر مجروح شده اند.از میان مجروحین ۶ نفر از بیمارستان مرخض شده اند و ۹ نفر برای ادامه مداوا همچنان در بیمارستان هستند که یکی از آنها کودک است.

پلیس یک مرد ۳۹ ساله را به اتهام انجام این عمل تروریستی دستگیر کرده است. بنا به گزارش روزنامه افتون بلادت فرد دستگیر شده در فیس بوک خود پست هایی را منتشر کرده است که نشانه هواداری او از داعش است. برخی افراد پلیس به تلویزیون سوئد گفته اند که در کامیونی که به سوی مردم رانده شد، مواد منفجره پیدا شده است. مقامات رسمی پلیس این خبر را انکار نمی کنند ولی نمی خواهند در باره آن حرف بزنند. این خبر حکایت از یک حمله تروریستی برنامه ریزی شده دارد.

هدف این حمله تروریستی که شواهد زیادی بر اسلامی بودن آن تاکید دارد ایجاد ترس و وحشت در جامعه است. اما مبارزه با این جریانات ارتجاعی ادامه خواهد یافت. در همان روز انجام این عملیات تروریستی موجی از همبستکی انسانی در خیابانهای استکهلم به چشم می خورد. مردمی که در محل حادثه بودند قبل از رسیدن آمبولانس ها با جان و دل به کمک مجروحین شتافتند. تعداد مردمی که می خواستند با اهدای خون به مصدومین این حادثه کمک کنند چنان زیاد بود که مراکز درمانی از شهروندان خواستند به دلیل تعداد زیاد دواطلبین دیگر کسی برای اهدای خون مراجعه نکند.

مردم تسلیم تروریسم اسلامی و یا هر تروریسم دیگری نمی شوند. مردم انسانیت خود را فراموش نمی کنند و در این لحظات حساس به کمک هم دیگر می شتابند. طبعا جریانات راسیستی تلاش می کنند که از این جنایت تروریستی و هولناک برای تشدید نفرت پراکنی علیه “خارجی” بهره برداری کنند. باید هوشیار بود و به راسیستها و هیچ جریان دست راستی دیگر اجازه نداد که چنین کنند و تلاش آنها را خنثی نمود.

در فیلمی که می بینید حمله کامیون و عبور سریع آن از خیابان لحظاتی قبل از برخورد با فروشگاه و نیز فرار مردم وحشت زده به تصویر کشیده شده است.

حسن صالحی

https://www.facebook.com/hasan.salehi.56/videos/10210392322417230/

اینرا هم بخوانید

حضور نیری قاضی مرگ در آلمان و کمپین برای دستگیری او- حسن صالحی

مسئله حضور حسینعلی نیری از اعضای “هیأت مرگ” در کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *