حزب کمونیست کارگری بر دهن مشتی مزدور و عوامل جمهوری اسلامی در نمایشگاه بین المللی کتاب افسار زد!

با حضور فعال فعالین حزب کمونیست کارگری ایران  و دایر بودن غرفه عکس و کتاب حزب کمونیست کارگری ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب ــ فرانکفورت، عوامل مزدور جمهوری اسلامی دست  به اعتراض زده اند، آنها در سایت  «مهر» نوشته اند  که؛ «گروهک منافقین» حضور داشته اند!

جواب ما به این دروغ بزرگ ساده است. در طول بیش از یک هفته برقراری نمایشگاه کتاب فرانکفورت، حزب کمونیست کارگری با برقراری غرقه کتاب و نمایشگاه عکس جنایات و قتل عامهای جمهوری اسلامی در زندانها، با برگزاری نمایشگاه عکس از کارگران، معلمان و فعالین دانشجویی و مدنی برای  چند هزار شرکت کننده در این نمایشگاه صحبت کردند،  و در ارتباط با  با جنایت و فاشیسم اسلامی حکومت اسلامی  دست به افشاگری های موثر زدند. تعدادی از نویسندگان مشهور از جمله سلمان رشدی از غرفه میز کتاب حزب ما دیدن کردند، در روز پایانی این نمایشگاه فعالین حزب کمونیست کارگری در مقابل غرفه حکومت اسلامی با در دست داشتن عکس و تصاویری از زندانیان و از جمله تصویر کارگران “رضا شهابی” و  “محمد جراحی” حکومت اسلامی را بعنوان رژیم فاشیسم اسلامی و جنایتکار به هزاران شرکت کننده معرفی کردند. این کارزار و حضور موثر و قابل توجه رفقای ما در نمایشگاه فرانکفورت خشم و نارضایتی عوامل مزدور حکومت اسلامی را در بر داشته و طی یک اطلاعیه رسمی که در سایت مهر منتشر شده(متن کامل را در اردامه نوشته میتوانید بخوانید) اعلام کرده اند که سال آینده در نمایشکاه بین المللی کتاب فرانکفورت شرکت نخواهند کرد.

یکی از اهداف ما و حضور پیگیرانه ما در نمایشکاه کتاب جلوگیری از شرکت جمهوری اسلامی در نمایشگاه بین المللی کتاب ــ فراکفورت است. ما به عوامل حکومت اسلامی با فعالیتی فشرده، پُرشور، با برقراری نمایشگاه عکس از جنایات جکومت اسلامی با برگزاری میتینگ دهن بند زدیم.

…………………………………………………………………………………….

 

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال تحرکات ناکام عده معدودی از عناصر خود فروخته گروهک منافقین، در شهر فرانکفورت آلمان و ایجاد مزاحمت برای ناشران و نویسندگان و اهالی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران که در نمایشگاه کتاب این شهر و در غرفه ملی ایران حضور دارند؛ جمعی از ناشران ایرانی مراتب شدید اعتراض خود به رفتار متناقض و غیرمسئولانه مدیران این نمایشگاه در قبال این تحرکات را اعلام و حضور خود را در این نمایشگاه طی سال های آینده را مشروط به رفع این قبیل مزاحمت‌ها دانستند.

بر اساس این گزارش مدیران موسسات نشر ققنوس، ثالث، نگاه، پیدایش، هرمس، فرهنگ معاصر، خانه هنرمندان، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و جمعی دیگر از فعالان فرهنگی حاضر در غرفه ملی ایران عصر روز گذشته مراتب شدید اعتراض جامعه نشر جمهوری اسلامی ایران نسبت به این حواشی‌ را در بیانیه‌ای به اطلاع مدیران نمایشگاه کتاب فرانکفورت رساندند.

این افراد اعلام کرده‌اند در صورت رفع نشدن این مزاحمت که همواره مورد اعتراض جمهوری اسلامی ایران بوده است، جامعه مستقل نشر ایران از سال آینده از حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت صرف نظر خواهد کرد.

مراتب این اعتراض از سوی امیر مسعود شهرام‌نیا مدیر غرفه ایران، به توبیاس ووس معاون نمایشگاه فرانکفورت و اورسلا هلپ مدیر بخش آسیا و آفریقای این نمایشگاه ابلاغ شد.

یادآوری می‌شود جمع اندکی از عناصر وابسته به گروهک خود فروخته منافقین عصر روز گذشته در حاشیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت، اقدام به ایجاد مزاحمت برای برخی اعضای غرفه ایران در این نمایشگاه کردند که به‌رغم ناکامی در ایجاد اختلال در برنامه‌های روتین این غرفه موجب اعتراض رسمی ناشران ایرانی را فراهم آورد.

اینرا هم بخوانید

بحران سیاسی عراق و بن بست پارلمان- نسان نودینیان

برای دومین بار از ظهر 30 جولای پارلمان عراق به تصرف طرفداران مقتدی صدر درآمده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.