نامه سرگشاده به استفان لوون نخست وزیر سوئد: به سرکوب معترضین در ایران اعتراض کنید!

همانطور که می دانید در هفته های اخیر حدود صد شهر ایران شاهد اعتراضات مردمی علیه جمهوری اسلامی بوده است. زمینه این اعتراضات اوضاع نابسامان اقتصادی، گرانی اجناس، بیکاری ده میلیونی، فساد و اختلاس گسترده حکومتی، استبداد مذهبی، دستگیری و بازداشت فعالین کارگری و اجتماعی، آپارتاید جنسی و سلب پایه ای ترین حقوق و آزادیهای مدنی و سیاسی مردم ایران است. مردم در این اعتراضات به روشنی اعلام کرده اند که این حکومت و هیچ جناحش را نمیخواهند و به دنبال آزادی و رفاه و سکولاریسم و برقرای عدالت اجتماعی هستند.

این اعتراضات شایسته وسیعترین حمایت و پشتیبانی جهانی است. خوشبختانه مردم سوئد از زبان کسانی چون هانس پالم‌کویست، دبیر اتحادیۀ سراسری کارگران صنایع فلزی، با مبارزه مردم ایران اعلام پشتیبانی کرده اند.

جمهوری اسلامی به روال همیشگی اعتراض بحق مردم را با سرکوب و قتل و زندان پاسخ میدهد. تا کنون حداقل بیست و یک نفر در جریان اعتراضات خیابانی کشته شده اند. شمار دستگیر شدگان بیش از سه هزار نفر اعلام شده است. وضع زندانها با توجه به ارقام بالای دستگیر شدگان فاجعه آمیز گزارش شده است. حداقل چهار نفر در زندانها توسط شکنجه گران حکومت به قتل رسیده اند و هر روز خبر ناگواری دیگر منتشر می شود.

با این نامه از شما درخواست داریم که بعنوان نخست وزیر سوئد تمام تلاش خود را بکار گیرید که به سرکوب خونین معترضین در ایران پایان داده شود. ما ازدولت شما می خواهیم که جمهوری اسلامی را زیر فشار قرار دهد تا همه دستگیر شدگان و کلیه زندانیان سیاسی را بدون هیچ قید و شرطی آزاد کند. از شما درخواست داریم که سفیر جمهوری اسلامی در سوئد را به وزارت خارجه فرا خوانید و رسما دستگیری و بازداشت معترضین و شکنجه و قتل آنها را محکوم کنید.

با این امید که با شفافیت هر چه بیشتر از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران حمایت کنید و با خواستهای انسانی آنها همراهی نمایید. مردم ایران از واکنش خجولانه تاکنونی شما در قبال جمهوری اسلامی بهیچوجه راضی نیستند. به سازش و مماشات با جمهوری اسلامی خاتمه دهید و بر حکومتی سرمایه گذاری کنید که در آینده ای نزدیک توسط خود مردم ایران برقرار خواهد شد.

ژانویه ۲۰۱۸

 

حسن صالحی- سخنگوی کمیته بین المللی علیه اعدام- سوئد

فریده آرمان- دبیر فدراسیون دفاع از حق زن – مالمو

عبدالله اسدی- دبیر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی- سوئد

 

تماس: حسن صالحی

تلفن: 0703171102

ای میل: hasan.salehi2000@gmail.com

 

اینرا هم بخوانید

بازنشستگان به برپایی تجمعات سراسری بزرگتر فراخوان دادند

بازشستگان تامین اجتماعی برای ساعت ده صبح روز یازدهم تیرماه به برپایی تجمعات بزرگ سراسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.