تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری: سیاست مماشات جویانه اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی محکوم است! دعوت از بروجردی باید فورا پس گرفته شود!

کمیسیون سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که در کنفرانس روز سه شنبه ۲۳ ژانویه در بروکسل ازعلاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جمهوری اسلامی برای سخنرانی دعوت به عمل آورده است. دعوت از بروجردی در شرایطی صورت میگیرد که در همین روزها مردم در نزدیک به صد شهرعلیه جمهوری اسلامی، حکومتی که بروجردی نماینده آن است، دست به تظاهرات زده و خواهان سرنگونی این حکومت شده اند. در جریان این اعتراضات بیش از ۳۰ نفر کشته و هزاران نفر دستگیر شده اند. وی  در راس کمیسیون امنیت ملی مجلس، رسما خواهان سرکوب این اعتراضات شده و از طراحان و دست اندرکاران حکومت و دولت روحانی در حمله به مردم و دستگیری هزاران نفر از معترضان و شکنجه و قتل آنها بوده است.

بروجردی از مقامات کلیدی امنیتی و اطلاعاتی حکومت است که در سرکوب اعتراضات مردم در سالهای ۷۸ و ۸۸ نیز دست داشته وی عضو “شورای عالی امنیت ملی” جمهوری اسلامی،به ریاست محمد خاتمی در تصمیمات مربوط به نحوه سرکوب مردم، شکنجه و اعدام و رفتار بیرحمانه با زندانیان نقش مستقیم داشته است. در جریان سرکوب اعتراضات سال ۸۸ چندین مورد شکایت از طرف قربانیان و بازماندگان کشته شدگان این اعتراضات در پرونده اش ثبت شده است.

دعوت از بروجرودی و تریبون دادن به این جنایتکاران از طرف مقامات اتحادیه اروپا، از نظر عموم مردم ایران شدیدا محکومت است. جمهوری اسلامی نماینده مردم نیست، حکومتی وحشی و قاتل علیه مردم ایران است. نه تنها از نظر مردم ایران، بلکه از نظر افکار عمومی مردم انساندوست در سراسر جهان، سیاستهای حمایتی اتحادیه اروپا از جمهوری اسلامی نفرت آور است.

دعوت ازعلا الدین بروجردی باید فورا پس گرفته شود. دوره فرش قرمز پهن کردن برای سران و مقامات حکومت آدمکشان اسلامی تمام شده است. علاالدین بروجردی باید دستگیر و محاکمه شود! این خواست مردم ایران است! حزب کمونیست کارگری ایران خواهان اخراج سفیران جمهوری اسلامی،‌ تحریم سیاسی این حکومت و بستن سفارتخانه های آن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.

 

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران

۱۹ ژانویه ۲۰۱۸

اینرا هم بخوانید

بازنشستگان به برپایی تجمعات سراسری بزرگتر فراخوان دادند

بازشستگان تامین اجتماعی برای ساعت ده صبح روز یازدهم تیرماه به برپایی تجمعات بزرگ سراسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.