چه باید كرد؟

دنیا در تب و تاب است.  فعل و انفعالات بيولوژيكى و رفتارهاى فيزيكى انسانها بى وقفه در جریان است.  همه آدمها همچنان روی پاهایشان راه میروند، با دستهایشان كار میكنند، با چشمهایشان میبینند، با گوشهایشان میشنوند و با مغزشان فكر میكنند.  میخورند، می آشامند و دفع میكنند ۔  نفس میكشند، میخوابند و لذت میبرند و تولید مثل میكنند.  و زندگی ادامه دارد.

فیزیولوژی طبیعی، نیازهای جسمى، روحی و روانی این انسانها، از آن موقعی كه خود را شناخته اند و در تاریخشان ثبت كرده اند همچنان یكسان باقی مانده است.   نیاز به نفس كشیدن، خوردن، آشامیدن و لذت بردن از سكس، نیاز به كار كردن و تولید مایحتاج، نیاز به استراحت و تفریح، نیاز به دیدن، شنیدن و حرف زدن، بطور یكسان در همه انسانها باقی مانده است.

نیازهاى همه اين انسانها یكسان ولی سطح برآورده شدن آنها یكسان نیست.  عده بسیار زیادی از انسانها از برآورده شدن خیلی از نیازهایشان محروم اند. خیلی از این انسانها برای تامین حد اقلی از مایحتاج زندگی شان مجبورند جسم و روح  و روانشان را به دیگران بفروشند.  بخشی از مسكن و مسكن مناسب محرومند.  بخشی حتی از دیدن و شنیدن و كشف حقایق محرومند.  بخشی از انسانها در جنگها به كشتن و كشته شدن كشیده میشوند و بخشی در محیطهای كار قربانی میشوند؟  تولید كنندگان ثروت خود از تصمیم گیری بر سرنوشت این ثروت محروم میشوند.  ثروت تولید شده بر علیه تولید كنندگانش بكار گرفته میشود؛ تبدیل به بمب میشود و بر سرشان ریخته میشود، تبدیل به خرافه میشود و به خوردشان داده میشود، تبدیل به زندان میشود و به بندشان میكشد، تبدیل به تعصب و نفرت میشود و از همدیگر دورشان میكند.  و عده قليلى از انسانها در یك زندگی مجلل و باشكوه غوطه ميخورند و بخش عظیم ثروت تولید شده بوسیله كار و تلاش مشترك همه انسانها را فقط برای برآورد نیاز های خود مورد مصرف قرار میدهند.

این وضعیت را میشود و باید عوض كرد.  میشود دنیایی ساخت كه در آن همه انسانها در رفاه و آسایش و بدون نگرانی از نان شب زندگی كنند.  میشود دنیایی ساخت كه در آن همه انسانها از لحظه به لحظه حیات خود لذت ببرند.  دنیایی فارغ از استثمار، فارغ از ستم و تبعیص، فارغ از كشت و كشتار و فارغ از فقر و محرومیت.

رفاه، بهداشت، تغذیه و مسكن مناسب، امكان تحصیل علوم و امكانات تفریح و مسافرت را برای همه مردم این دنیا همين امروز میتوان تامین كرد.  بشرط اینكه بلافاصله ثروتهای كلانی را كه در انحصار عده قلیلی از مردم جهان متمركز شده است از دست آنها خارج كرد و امكان استفاده برابر از این ثروت را برای همه فراهم كرد.  بشرطی كه امكان استثمار انسان از انسان و امكان تمركز ثروت در انحصار استثمار كنندگان را از بین برد.  بشرطی كه وسایل تولید از مالكیت خصوصی سرمایه داران خارج شود و در اختیار جامعه قرار گیرد.  بشرطی كه كنترل و اداره امور جامعه را از دست معدودی سرمایه دار و مزدوران آنها خارج  كرد و آنرا بدست همه شهروندان و همه مردمی كه در تولید اجتماعی شركت دارند سپرد.

و این ممكن میشود فقط از طریق متحد شدن بخش قابل ملاحظه ای از تولید كنندگان ثروت با هدف پایان دادن به استثمار.  و در قدم اول سرنگون كردن دولت سرمایه داران و برقراری یك جمهوری سوسیالیستی در هر كشوری كه این امكان فراهم میشود۔

این امكان امروز در ایران وجود دارد.  میلیونها انسان، زن و مرد، پیر و جوان نارضایتی خود از وضع موجود را در اشكال مختلف نشان داده اند. راه پايان دادن به اين وضعيت و ساختن يك دنياى بهترمتحد شدن زير پرچم آن حزبى است كه هدف و برنامه اعلام شده اش ايجاد يك دنياى بهتر است.  متحد شدن كارگرانی كه از استثمار بیزارند، از اخراج نگرانند  و برای دریافت حقوق عقب افتاده شان در حال مبارزه اند، متحد شدن زنانی كه ازتبعیض و ستم جنسی متنفرند، متحد شدن جوانانی كه برای آزادی و خلاصی فرهنگی مبارزه میكنند و بلاخره متحد شدن همه انسانهایی كه خواهان جدایی كامل مذهب از دولت و پایان دادن به دخالت مذهب در زندگی خصوصی افراد هستند.  اين اولین و ضروری ترین قدم برای ایجاد رفاه براى همه، آسایش برای همه و آرامش برای همه است۔

 

این حزب همه اكنون وجود دارد.

برای خلاصی از شر حكومت اسلامی سرمایه داران، براى خلاصى از استثمار، تبعیض و نابرابی و براى ساختن یك زندگی مرفه، شاد و آزاد برای همه در صفوف حزب كمونیست كارگری ایران متشكل و زیر پرچم این حزب متحد شوید.

 

اینرا هم بخوانید

ايران بعد از جمهورى اسلامى و تقلاهاى مدافعين سيستم سرمايه دارى- جلیل جلیلی

رفتن جمهورى اسلامى حتمى است. ولى سرنگونى جمهورى اسلامى از طريق يك انقلاب راه را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.