زلزله ۵.۶ ریشتری در شهرستان سی سخت. بیش از ٦٠ مصدوم. خسارت به سه هزار واحد مسکونی. ١٤هزار نفر از مردم آواره شده اند.تصاویر

نیمه شب چهارشنبه ٢٩ بهمن زلزله  ٥/٦ ریشتری در شهرستان سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد روی داده است. زلزله زندگی ١٤ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است! بر اساس اخبار و گزارشات رسانه های حکومتی؛ این زلزله تا کنون بیش از ٦٠ مصدوم داشته و به ٣ هزار واحد مسکونی  بین ١٠ تا ١٠٠ درصد خسارت وارد شده است.

بارش سنگین برف و باران مردم شهر زلزله زده سی سخت را با مشکللات عدیده ای رو به رو کرده و شب گذشته را نیز اغلب مردم در خودروها سپری کردند.

فارس نوشته: آن چه که در سطح شهر دیده می‌شود خسارت بالا به منازل مسکونی است. همچنین بیشتر دیوار باغات سطح شهر فرو ریخته است. مدیریت بحران استانداری کهگلویه و بویر احمد گفته است: طبق برآورد اولیه، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد منازل مسکونی سی سخت مرکز شهرستان دنا به طور کامل تخریب شده است و هیچ گونه واحد مسکونی بدون آسیب در سی سخت و ۷۸ روستای تابعه نداریم.

شهردار سی سخت هم گفته که زیرساخت های شهری از قبیل شبکه آب شرب آسیب جدی دیده و ۷۰ درصد دیوار خانه‌های پیرامون شهر و نیز ۴۰ درصد منازل قدیمی و فرسوده دچار ریزش شده است. 

تازه ترین خبرها حاکی از آن است که بارش برف وباران در مناطق زلزله زده شهر سی سخت آغاز شده و بخش هایی از مردم در  از ترس پس لرزه ها  و ریزش واحدهای مسکونی خسارت دیده،هنوز در خارج از خانه هایشان بسر می برند.

کمک رسانی فوری به زلزله زدگان وطیفه دولت و حکومت می باشد. باید فورا وبی برو برگرد همه امکانات زیستی، اسکان، دوا و بهداشت و درمان وآسایش برای مردم مصیبت دیده تامین شود.مردم شهرها و مناطق زلزله زده باید فورا دست به کار کمک رسانی به مردم بشوند.تعلل وبی تفاوتی حکومت در امر کمک رسانی در حوادث اینچنینی را قبلا مردم دیده اند.باید به کمک زلزله زدگان شتافت.تا دیر نشده، تا فاجعه دیگر توسط حکومت رقم زده نشده، باید به کمک زلزله زدگان شتافت.باید حکومت را برای تامین و اختصاص فوری همه امکانات لازم برای ادامه زندگی این مردم مصیبت دیده زیر فشار گرفت.روزنه

اینرا هم بخوانید

یک سال از قتل مهسا (ژینا)امینی گذشت «انقلابی که مرزها را در هم شکست»: شمی صلواتی

یک سال از انقلاب زن، زندگی،آزادی گذشتیک سال از سرآغاز دور تازه‌ی از اعتراضات که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *