سازمان ملل، بیش از ۱۲ میلیون نفر از جمعیت سوریه به غذای لازم دسترسی ندارند. خطر مرگ حدود ۱.۳ میلیون نفر

برنامه جهانی غذا، وابسته سازمان ملل، می‌گوید بیش از ۱۲ میلیون نفر، یعنی حدود ۶۰ درصد جمعیت سوریه به غذای لازم دسترسی ندارند.برآورد برنامه جهانی غذا آن است که حدود ۱.۳ میلیون سوری دچار ناامنی غذایی شدید هستند، یعنی گروهی که بدون دریافت کمک زنده نخواهند ماند. نزدیک به دو میلیون نفر هم در آستانه گرفتاری در شرایط مشابهی هستند، مگر آنکه اقدامات جدی اتخاذ شود.

برنامه جهانی غذا می‌گوید با ۱۰ سال جنگ داخلی، خانوارهای سوری پس‌اندازشان را از دست داده‌اند و با گرانی افسارگسیخته نمی‌توانند مخارج زندگی را تامین کنند.این گزارش می‌گوید هزینه ماهانه غذای مورد نیاز برای یک خانواده از متوسط دستمزد بالاتر است.

شان اوبراین، نماینده برنامه جهانی غذا در سوریه می‌گوید گزارش جدید نشان می‌دهد که کمک‌های بین‌المللی کلیدی است و دریافت یا عدم دریافت آن فرق گرسنه سر بر بالین گذاشتن یا لقمه‌ای بر سر میز داشتن است.

در سال ۲۰۱۱ و در پی سرکوب خشونت‌بار اعتراضات در سوریه این کشور گرفتار جنگی داخلی شد که برآورد می‌شود نیم میلیون کشته بر جای گذاشته است. بیش از ۷ میلیون سوری داخل این کشور آواره شدند و حدود پنج میلیون هم به کشورهای دیگر پناهنده شدند.

کمیسیون تحقیق سازمان ملل درباره جنگ سوریه نیز گزارش دیگری منتشر کرده که به شدت از عاملان طولانی شدن جنگ و سکوت دیگر کشورهای جهان در برابرش انتقاد می‌کند. از بی بی سی

جمهوری اسلامی با حمایت از رژیم دیکتاتوری اسد و شرکت مستقیم در جنگ و سرکوب مبارزات مردم برعلیه رژیم اسد، جنایات و کشتار مردم سوریه، یکی از سازماندهندگان و بانیان اصلی این جنایت بزرگ در حق به مردم این کشور می باشد. سران و مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی به جرم ارتکاب جنایات بی شمار چه در داخل ایران بر علیه مردم و چه در سوریه، همراه اسد و خامنه ای و.. و باندهایش؛باید دستگیر و محاکمه شوند.روزنه

اینرا هم بخوانید

یک سال از قتل مهسا (ژینا)امینی گذشت «انقلابی که مرزها را در هم شکست»: شمی صلواتی

یک سال از انقلاب زن، زندگی،آزادی گذشتیک سال از سرآغاز دور تازه‌ی از اعتراضات که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *