فائزه رفسنجانی بخشی از نظام در حال موت است! زنده باد گوهر عشقی، زنده باد سپیده قلیان!

اشتباه نکنید. معرکه ای که رسانه هایی مثل ایران اینترنشنال و بی بی سی به کمک مهمانان سرگردان اصلاح طلبشان حول افاضات اخیر فائزه رفسنجانی در کلاب هاوس راه انداخته اند، به اندازه خود اظهارات فائزه رفسنجانی مشمئز کننده است!
امروز در ایران اینترنشنال برنامه ای دیدم که کسانی به عنوان تحلیلگر ردیف شده بودند و در باره “شالوه شکنی، انتقادات رادیکال و بنیادی” (!) فائزه رفسنجانی در کلاب هاوس با هم رقابت می کردند. آب از لب و لوچه شان سرازیر شده بود که فائزه در برنامه کلاب هاوس گفته حتی برادرش هم کاندید شود رای نخواهد داد و اظهار کرده است که زنانی که حجاب از سر برمی‌دارند با مطالعه و آگاهی به حقوق خود و هزینه‌ای که باید بپردازند این کار را می‌کنند! (چه کشف عالمانه ای؟!)
و البته مثل همیشه برای توجیه بقیه اظهارات این شهزاده اسلامی در دفاع از حکومت اسلامی توجیه می تراشیدند که خوب ایشان در ایران است و نمیشه در خارج نشست و نسخه پیچید!
کدام اظهارات برای مثال؟ اینکه به آرمانهای انقلاب اسلامی وفادار است
و هنوز با «برانداز» شدن فاصله دارد! اینکه هنوز معتقد است “نظام با توجه به قانون اساسی امکان اصلاح دارد و اگر به سمت عقلانیت حرکت کنند، می‌توانند کشور را نجات دهند.»! اینکه با نظارت استصوابی شورای نگهبان مخالفت ندارد!
در جامعه ای که حتی زندانیان سیاسی با احکام سنگین، ولی فقیه را سکه یک پول میکنند؛ در جامعه ای که گوهر عشقی، مادر کارگر جان باخته چشم در چشم خامنه ای می دوزد و فریاد میزند ” باید متحد شویم تا جمهوری اسلامی را سرنگون کنیم”؛ در جامعه ای که سپیده قلیان به فریاد کارگران هفت تپه تبدیل میشود و علیرغم توحش حکومت اسلامی و آزار و زندان و شکنجه، مبارزه اش علیه بیعدالتی و نابرابری و ستم و کلا علیه حکومت را حتی قاطعتر ادامه میدهد؛ بیشرمی زیاده از حدی لازم است که عده ای راه بیافتند و کسانی مثل فائزه رفسنجانی را شالوه شکن بنامند؟
اینکه کسی مثل فائزه رفسنجانی مجبور شده است بگوید دیگر در رای گیری شرکت نمی کند فقط و فقط نشانه این است که زور اعتراض مردم آنقدر رویت شده است که درون نظام ریزش بیشتری در حالت شکل گرفتن است. مردم معترض هر ریزش از درون نظام را به حساب قدرت اعتراض خود می گذارند و امیدوارتر می شوند. اما اصلاح طلبانی که دور و بر رسانه هایی مثل ایران اینترنشنال و بی بی سی می پلکند، به این خاطر با اظهارات فائزه رفسنجانی از خود بیخود شده اند که در دوران غروب کامل اصلاح طلبی اسلامی، در چهره امثال فائزه هنوز کورسویی از امید طلوع مجدد می بینند.
این یک خیال باطل است. مردم در خیابان با قدرت تمام به کل حکومت اسلامی همراه با بال اصلاح طلبش نه محکم گفته اند. روند سیاسی اوضاع به سمت تبدیل شدن این نه به سیل خروشان و زیر و رو کننده ای است که فائزه های حکومت اسلامی در مقابلش خاشاکی بیش نیستند!

اینرا هم بخوانید

تنش میان طالبان و حکومت اسلامی، ناسیونالیسم ایرانی در خدمت جمهوری اسلامی- محسن ابراهیمی

تنش میان طالبان و جمهوری اسلامی که ظاهراًبه‌خاطراجتناب طالبان از دادن حق‌آبه ایران از آب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *