استانداری که از حضور در میان مردم می ترسد!

خوزستان استانداری دارد که نامش قاسم سلیمانی دشتکی است. وظیفه این استاندار این است که وقتی مردم استان از درد به خود می پیچند دردشان را انکار و فریادشان را حاشا کند. بجز این، البته ایشان بهمراه دیگر حکومتی ها رمق طبیعت و محیط زیست را چنان گرفته اند که به جای خشک زدایی، خشک زایی و به جای پالایش هوا آلایش هوا رونق  فراوانی  داشته است. در این رونق خشکسالی و بی آبی و فقر و بیکاری و محرومیت وقتی که داد مردم در آمد ایشان گفت که اعتراضات دروغ است. یک روز بعد از افاضات استاندار، مردم با ریختن به خیابان با جمعیت بسیار بیشتر چنان جوابش را دادند که فکر نکنم دیگر از این غلط ها بکند.

شش روز پس از اعتراضات وسیع و گسترده مردم خوزستان ایشان به ما قول می دهد که در طول یکسال مشکل آب رسانی به  ۷۰۲ روستای خوزستان را برطرف خواهد کرد. و جالب اینجاست که در طول این مدت قرار است که سپاه پاسداران تانکر سیار آب به درب خانه مردم بیاورد. همان سپاهی که فعلا نیروی ضد شورش و تا دندان مسلح خود را به منطقه اعزام کرده و مردم را با تیر و شلیک گلوله مورد هدف قرار داد ه و آب که نداد هیچ، جان مردم را هم گرفته است.  استاندار خوزستان طوری از عدم دسترسی به آب برای ساکنین ۷۰۲ روستا حرف می زند انگار نقل و نبات اهالی این روستاها کم شده است که بتوانند بدون شیرینی و نقل و نبات یکسال دوام بیاورند. شما حتی یکی نفر ار مقامات حکومتی و کاربدستان رژیم  را پیدا نمی کنید که حاضر باشند تنها چند ساعت بی آبی را تحمل کنند تا چه برسد به یکسال و بعد هم آینده ای نامعلوم. آب وسیله حیات و نیاز اولیه مردم است و باید فورا تامین شود. چرا مردم باید تاوان سیاستهایی را بدهند که فقط زندگی آنها را می خشکاند و در عوض برای عده قلیلی انگل ناز و نعمت بهمراه  دارد؟ شرم نمی کنید که اهالی روستاهایی را که در مجاورت سد های مختلف کارون زندگی می کنند از آب محروم کرده اید؟

استاندار دشتکی اگر شما جرات دارید بدون محافظ در بین مردم حاضر شوید و از عملکرد خود و حکومتتان دفاع کنید تا مردم حقتان را کف دستتان بگذارند. چون در خوزستان مردم یقه یقه تک تک شما را گرفته اند و مورد بازخواست قرار داده اند و شما جوابی برای این مردم نداشته اید جز اینکه تهدید کرده اید و جواب مردم را نه با لوله آب بلکه با لوله تفنگ داده اید.

با اینهمه ما به شما اطمینان خاطر می دهیم تا حقمان را نگیریم آرام نخواهیم گرفت. فکر نکنید که ما فقط تشنه آب هستیم. نه! ما تشنه آزادی، تشنه رفاه، تشنه عدالت، تشنه رسیدن به خوشبختی هستیم. مبادا فکر کنید که ما فقط به آب راضی می شویم. خیر. ما تا ریشه شما ظالمان و ستمگران و مفتخوران و آدمکشان را نخشکانیم از پای نخواهیم نشست.

حسن صالحی

اینرا هم بخوانید

حضور نیری قاضی مرگ در آلمان و کمپین برای دستگیری او- حسن صالحی

مسئله حضور حسینعلی نیری از اعضای “هیأت مرگ” در کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *