هشدار صدها پزشک و پرستار در باره فاجعه کرونا در کاشان

ایلنا، ۴۰۰ نفر از پزشکان، متخصصین و اعضای کادر بهداشتی و درمانی کاشان و آران و بیدگل با امضای طوماری در فضای مجازی با اشاره به شیوع روزافزون ویروس کرونا در منطقه کاشان، اعلام کردند این منطقه در آستانه فاجعه ‌ای بزرگ است.

متن این طومار که  نسخه‌ای از آن به همراه امضاکنندگان برای رسانه ها وخبرنگاران ارسال شده است، به شرح ذیل است: مدیران، مسوولان، سیاستگذاران، تصمیم سازان و بزرگان شهرستان کاشان و آران­ وبیدگل  

همانگونه که حتما مطلع هستید موج جدید بیماری کرونا با سویه دلتا با سرایت و بیماری­زایی شدیدتر از گذشته از چند هفته قبل به شهرستان کاشان و آران و بیدگل رسید، فاجعه‌ای بزرگ که در سایه نبود برنامه­ و عزم جدی در پیش­گیری از ابتلا، در حال رخ­دادن است.

با تکمیل شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی، فرسودگی و خستگی مفرط کادر درمان و محدودیت شدید اعتبارت و دارو و تجهیزات پزشکی، دیری نمی ­پاید که در صورت عدم مداخله جدی شاهد اتفاقاتی ناگوار و در سطح شهرستان‌های تحت­ پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان باشیم.

ما پزشکان، پرستاران و کادر درمان شهرستان کاشان و آران و بیدگل ضمن تاکید بر عهد و پیمان خود در حفظ و اعتلای سلامت مردم شهر و حضور موثر در حوزه سلامت، هشدار می­ دهیم اگر امروز اقدامات و مداخلات لازم به منظور کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس انجام نشود، تهدیدی جدی و شرایطی سخت و غیرقابل کنترل در انتظار سلامت عمومی شهر خواهد بود.

لذا عاجزانه از تمام دست ­اندرکاران می خواهیم به وظایف قانونی و انسانی خود عمل کرده و از ثبت این فاجعه­ انسانی در تاریخ به نام خود جلوگیری کنید.

اینرا هم بخوانید

تکرار یک جنایت اینبار علیه یک دانش‌آموز بدون حجاب در‌ متروی تهران

خبر تکمیلینام دختر دانش آموزی که به کما رفته و در بیمارستان فجر نیروی هوایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *