عدم پرداخت به موقع حقوق و بیمه کارگران آبفا خوزستان

 مطالبات مزدی و بیمه‌ای بیش از هزار نفر از کارگر شاغل در آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با تاخیر پرداخت میشود.

به گفته این کارگران؛ آن‌ها مطالبات مربوط به چند ماه حقوق و بیمه خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند. و به‌طور کل کارگران آب و فاضلاب روستایی هر یک از شهر‌های استان مطالبات متفاوتی از کارفرمایان شرکت پیمانکاری و در نهایت ازشرکت آب و فاضلاب طلبکارند.

آن‌ها با بیان اینکه گویا قرار است شرکت آب و فاضلاب خوزستان برای تامین منابع مالی پرداخت حقوق کارگران قطعه زمینی را به ارزش مالی ۳۰ میلیارد تومان به فروش برساند، افزودند: از سوی مدیران شرکت آب و فاضلاب گفته شده منابع درآمدی آب و فاضلاب به نسبت پرداخت حقوق کارگران بسیار ناچیز است و کفاف پرداخت حقوق کارگران را نمی‌دهد و پیمانکاران نیز هیچ منبع مالی برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران ندارند.

آن‌ها تاکید کردند: خواسته کارگران از آب و فاضلاب خوزستان و از پیمانکاران این است که هرچه سریعتر نسبت به پرداخت کامل حقوق و بیمه‌ها اقدام نماید تا سهم و دین خود را نسبت به این قشر مظلوم و خدمتگزار ادا کرده باشد. هرچند که دریافت حقوق و بیمه در زمان مناسب و به موقع؛ حق طبیعی کارگران است.

این کارگران با اشاره به میانگین ۱۵ تا ۱۹ سال سابقه کاری برخی همکاران خود در آبفای خوزستان گفتند: ما کارگران با روزی ۱۲ ساعت کار مداوم و سخت از حداقل‌های مزدی محروم هستیم و مسئولان اداره آب و فاضلاب استان به مشکلات‌مان اعتنایی نمی‌کنند.از ایلنا

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *