زنده باد افغانستان جدید!

“امارت اسلامی نمیخواهیم نمیخواهیم” این صدای افغانستان جدید است که همانگونه که انتظار میرفت یا حداقل شخصا آنتظار داشتم تازه متولد شده است. امروز صدها نفر در برابر سفارت افغانستان در تهران جمع شدند که بیشتر آنها زنان بودند و فریاد “امارت اسلامی نمیخواهیم نمیخواهیم” را با خشم سر دادند. بزودی صدای این جنبش را از درون افغانستان و از گوشه و کنار دنیا خواهیم شنید. افغانستان جدید نیروی عظیمی را با خود دارد. نیرویی که خیلی زود سر بلند خواهد کرد و به دوره طالبان و به دوره حکومت قومی و قبیله ای دست ساز آمریکا و همه این نوع کثافات بازمانده از دوره های قبل بطور قطع پایان خواهد داد.
وقتی که بازگشت طالبان گریز ناپذیر بنظر میرسید من به دوستان گفتم ما متاسفانه الان کاری نمیتوانیم بکنیم . مردم افغانستان هم کار زیادی نمیتوانند بکنند. این بسیار دردناک است. اما این شروع یک پایان است. پایان اسلام سیاسی و حکومتهای سراپا فساد موزاُئیکی و قومی – قبیله ای در افغانستان. مردم افغانستان تا کنون طی سالهای سال میان این دو مچاله میشدند و راهی خلاصی ای نمی دیدند. از این پس سر راست با یکی طرف خواهند بود و تکلیف خود را خوب میدانند. امارت اسلامی نمیخواهیم مستقیما با “حکومت اسلامی نمیخواهیم نمیخواهیم” که سالهاست در ایران شکل گرفته و جنبش سرنگونی عظیمی را نمایندگی میکند، پیوند دارد. اصلا این دو یک شعار واحد هستند. یک جنبش واحد هستند. با نیروی مردمی که با هم احساس یکی بودن میکنند حرکت میکنند.
طالبان دارد کابل را هم فتح میکند. بزودی تشکیل امارت اسلامی افغانستان را زیر چشم دولتهای ارتجاعی آمریکا، ترکیه، عربستان، جمهوری اسلامی، و اتحادیه اروپا و بقیه دست پروده های آنها اعلام خواهد کرد. بدون همراهی این دولتها طالبان اصلا امکان بازگشت نمیداشت. این را همه ما مردم میدانیم. یک بار دیگر عین ماجرای سر کار کشیدن خمینی در ایران و عکس او در کره ماه و تریبون بی بی سی و دیگر رسانه های فارسی زبان غربی دارد زنده میشود. اما با یک تفاوت جدی. طالبان قبلا یک بار دیگر در حکومت بوده است. نحوست وجودش را مردم با خون و زجر و درد لمس کرده اند. به همین دلیل آن نیروی اجتماعی متوهمی را که در ایران با خمینی همراه شد با خود ندارد. یک نیروی تماما باسمه ای و دست ساز و خون آشام است.
تا همینجا حرکت این دیو منحوس و خبیث اسلامی با قتلها و زجرها و تجاوز به کودکان تحت نام نکاح اسلامی و امثال اینها همراه بوده است. مردم دنیا با نگرانی و استیصال دارند پیشروی این جرثومه عقب ماندگی و جنایت و فساد را نظاره میکنند و به حال مردم افغانستان افسوس میخورند. در شرایط فعلی از دست ما مردم شاید کار چندانی ساخته نیست. اما بزودی نشان خواهیم داد که ما مردم نظاره گران خاموش نیستیم و نخواهیم بود. افغانستان جدید سر بلند خواهد کرد. میدانم میدانم.. دنیا را در کنار خود خواهد داشت. میدانم. زنده باد افغانستان جدید. افغانستان مدرن. افغانستان زنان شاد و آزاد. افغانستان قرن بیست و یکم. افغانستان آزاد!

اینرا هم بخوانید

سفر رئیسی به نیویورک – کاظم نیکخواه

مندرج در ژورنال شماره ۵۲۷ (لینک به فایل پی دی اف نشریه ژورنال برای پیاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *