اعتراض کارگران شهرداری بندرعباس برای «تبدیل وضعیت»

ایلنا،شماری از کارگران قرارداد حجمی شهرداری بندرعباس که در بخش خدمات و فضای سبز مشغول کارند، خواستار تبدیل وضعیت قراردادهای خود از حجمی به قرارداد مستقیم هستند.

این کارگران می‌گویند: چرا در یک مجموعه بزرگ شهری، باید بین کارگران تبعیض وجود داشته باشد. تعدادی رسمی و قراردادی باشند و دستمزدهای بالاتر بگیرند و عده‌ای نیز مثل ما به صورت قرارداد حجمی باشند و طرف حساب شرکت‌های پیمانکاری که اهمیتی به پرداخت مطالباتمان کارگران آن‌هم به صورت قانونی نمی‌دهند. ما نه امنیت شغلی داریم و نه دستمزدمان به اندازه رسمی‌ها و قراردادی‌هاست.

کارگران قرارداد حجمی شهرداری بندرعباس که تحت مسئولیت پیمانکار فعالند، خواستار تبدیل وضعیت خود از قرارداد حجمی به قرارداد مستقیم با مجموعه شهرداری هستند. این کارگران می‌گویند: رفع تبعیض، یک خواسته قانونی و حق مسلم ما کارگران است؛ وقتی ما برای شهرداری در سطح شهر کار می‌کنیم، چرا قرارداد مستقیم نداشته باشیم؟

این کارگران همچنین اظهار داشتند: چندین سال است پیگیر تبدیل وضعیت و دریافت مطالبات قانونی از شهرداری هستیم که انجام نمی‌شود. اخیرا شهرداری اسامی ۱۳۰ نفر از کارگران بالای دیپلم تا دکتری را برای تبدیل وضعیت شغلی به وزارت کشور برای برگزاری آزمون معرفی کرده است.

کارگران با بیان اینکه غالب کارگران خدماتی و فضای سبز مدارکی پایین‌تر از دیپلم دارند و کم سواد وبی‌سواد هستند، افزودند؛ به نظر می‌رسد بازهم حق کارگران خدماتی و فضای سبز با اجرای این طرح تبدیل وضعیت ضایع شده است.

اینرا هم بخوانید

جوادی آملی: وقتی دختران اختلاس و فقر را می بینند حجاب را هم قبول نمی کنند

  آیت‌الله جوادی آملی در توییتر نوشت:”اگر به همین دختران جامعه کلام اهل بیت گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *