کارگران نیشکر هفت تپه نظارت شورایی را اجرایی میکنند- اخراج مدیران بازنشسته فاسد و پلمپ کردن درب مدیریت

روز ۱۵ شهریور کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به ادامه حضور دست نشاندگان اسدبیگی مالک خلع ید شده این شرکت بصورت جمعی تصمیم به پلمپ کردن درب دپارتمان مدیریت کارخانه را گرفتند و اعلام کردند که هیچ فردی حق ندارد که نامه ای با مهر شرکت، از جمله خرید و فروش، و صدور دستور و غیره را صادر کند. در این تصمیم گیری کارگران تاکید کردند که تا زمانی که مدیریت جدید مشخص نگردد هیچ مکاتبه ای قابل قبول آنان نیست و هر کس از تصمیم کارگران تخطی کند با کارگران روبرو خواهد شد و عواقب آن بعهده ی آن شخص خواهد بود.

در این روز کارگران نیشکر هفت تپه همچنین علیه صدور حکم اخراج رفعت جو یکی از مدیرانی که با کارگران همراهی کرده بود، توسط آمیلی که نمایندگی تام الاختیار اسدبیگی را برعهده داشته است، دست به اعتصاب زدند.

در این روز کارگران همچنین یکی از این مدیران باند اسد بیگی به اسم علامه را از دفتر مدیریت اطاق بیرون کردند و اعلام داشتند که از فردا حق حضور در شرکت را ندارد. همچنین در راستای تصمیم مجمع عمومی کارگران در این روز کارگران نیشکر هفت تپه با کف زدن و راهپیمایی به سمت هفت تپه بالا بطرف مهمانسرا و منزلی که صابریان برکنار شده در آن اسکان داشت رفته و دفتر وی را هم پلمپ کردند. صابریان قبل از پلمپ دفترش از ترس حضور کارگران، از شرکت فرار کرده بود. کارگران نیشکر هفت تپه اعلام کرده اند که فردا درب مدیریت کشاورزی و امور اداری نیز بسته میشود و سپس با باز کردن دفتر مدیریت بجای مدیرانی که بیرون کرده اند مدیران منتخب خود را جانشین میکنند.

کارگران نیشکر هفت تپه میگویند اکنون که دولت حاضر نیست هیئت مدیره و مدیر عامل جدید دراین شرکت را مشخص کند، خود به صورت شورایی امور را سرپرستی کرده و مدیران بازنشسته فاسد باند اسدبیگی را از شرکت بیرون کرده و میگویند رئیس هر بخش باید توسط کارگران همان بخش انتخاب شود.

بدین ترتیب کارگران نیشکر هفت تپه امروز عملا امور اجرایی شرکت را تحت نظارت شورایی خود در آورده و برگ جدیدی در تاریخ جنبش کارگری آفریدند. این کارگران اعلام کرده اند که با برپایی مجمع عمومی مجمع نمایندگان خود را برای نظارت بر امور اداری شرکت تعیین خواهند کرد. بعلاوه هر ماهه مجمع عمومی خود را برگزار کرده و گزارش عملکرد نمایندگانشان را خواهند گرفت و در هر روز قبل از شروع کار و بعد از آن بر سر امور جاری مجمع عمومی خواهند داشت و تصمیم گیری خواهند کرد. آنچه امروز در نیشکر هفت تپه میگذرد گذاشتن سنگ بنای شورای واقعی کارگران است.

کارگران نیشکر هفت تپه پیگیر مطالباتشان هستند. پرداخت بموقع دستمزدها و دو ماه دستمزد معوقه آنان، بازگشت به کار کارگران اخراجی، تمدید قرارداد کارگران غیر نیشکری و دفع آفات، بسته شدن پرونده های امنیتی از جمله پرونده فرزانه زیلابی وکیل این کارگران و آزادی سپیده قلیان از حامیان نیشکر هفت تپه از جمله خواستهای اعلام شده آنان است. این کارگران بر ساماندهی و منظم کردن مساله کشت و احیای کارخانه و انتخاب مدیران هر بخش با نظر کارگران همان بخش تاکید دارند. زنده باد کارگران نیشکر هفت تپه!

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۵ شهریور۱۴۰۰ ، ۶ سپتامبر ۲۰۲۱

اینرا هم بخوانید

اعتراضات بعد از  بازی فوتبال استقلال و پرسپولیس در شب گذشته

شب گذشته در بازی فوتبال استقلال و پرسپولیس جمعیت زیادی شرکت داشتند. در استادیوم شعارهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *