نهاد اکس مسلم اسکاندیناوی: چهاردهمین پرونده سهیل عربی زندانی آتئیست و سیاسی!

صبح روز گذشته پس از اینکه سهیل عربی و بهنام موسیوند از رفتن به دادگاه خودداری کردند، ولی الله محمدی نائب رئیس زندان با تهدید و ضرب و شتم اقدام به بردن آن ها به دادگاه کرد.
احضار سهیل عربی و بهنام موسیوند به اتهام اخلال در نظم زندان و توهین به رهبری بوده است.
به نقل از یک منبع معتبر، ولی الله محمدی پس از خودداری سهیل عربی و بهنام موسیوند به رفتن به بی دادگاه های رژیم اسلامی، آن ها را تهدید به تبعید و شکنجه کرده است.
سهیل عربی که به دلیل پاره شدن رباط صلیبی پایش و دچار شدن به بیماری ترومای بلانت در اثر شکنجه و ضربه های بازپرسان رژیم به بیضه هایش مبتلا شده است، همچنان از درمان محروم است.
یادآوری می‌کنیم سهیل عربی در تاریخ ۲۸ شهریورماه ۹۹ به صورت تنبیهی از زندان تهران بزرگ به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.


نهاد اکس مسلم اسکاندیناوی وحشی‌گری علیه سهیل عربی و پرونده سازی جدید به منظور سرکوب کردن این زندانی آتئیست شجاع را قویا محکوم میکند. هیچ انسانی نباید به خاطر ابراز عقایدش، و یا اعتراض به بی حقوقی مردم تحت فشار، شکنجه قرار گرفته و یا زندانی شود. جمهوری اسلامی نشان داده است در ارتکاب به جنایت علیه شریف ترین فرزندان مردم منتهی الیه شر است، و امروز با پرونده سازی علیه سهیل عربی صفحه سیاه دیگری به کارنامه سراسر جنایت خود افزوده است. مقامات حکومت اسلامی باید بدانند، انچه امروز در استکهلم بر حمید نوری میگذرد، سرنوشت محتوم تک تک آنان است. سهیل عربی باید همین امروز بدون قید و شرط آزاد شود.
نهاد اکس مسلم اسکاندیناوی
۱۵ مهر ۱۴۰۰
۷ اکتبر ۲۰۲۱

اینرا هم بخوانید

یک سال از قتل مهسا (ژینا)امینی گذشت «انقلابی که مرزها را در هم شکست»: شمی صلواتی

یک سال از انقلاب زن، زندگی،آزادی گذشتیک سال از سرآغاز دور تازه‌ی از اعتراضات که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *