استرداد یا اخراج! در حاشیه اخراج یک کارمند با سابقه ساواک از کانادا!

روزنامه جام‌جم خبر از “استرداد” یک عضو ساواک، سازمان بدنام و مخوف امنیتی در دوره پهلوی به نام میرزاعلی واعظ‌زاده از کانادا به ایران را میدهد و شبکه سی‌بی‌سی کانادا برعکس خبر میدهد که: اداره مهاجرت کانادا، کارمند سابق ساواک را از این کشور “اخراج” کرده است.

موضوع اخراج یک کارمند سابق یک سازمان شکنجه‌گر و اقرار بگیر و رد تقاضای پناهندگی او در دنیایی که روزمره هزاران پناهجوی واقعی را اخراج میکنند و یا زمینه غرق شدن کودک و پیر و جوان را در دریاها و خشک شدن در جنگلها و کوه‌ها را فراهم میکند و خبر آن را متاسفانه به خبری عادی تبدیل کرده‌اند عجیب بنظر میرسد!

اجازه بدهید همینجا تاکید کنم که تردیدی نیست که حکومت هایی نظیر حکومت پهلوی و جمهوری اسلامی، داعش و طالبان، هیتلر و موسولینی صلاحیت رسیدگی به هیچ پرونده جنایی را ندارند. ناقضان ابتدایی‌ترین حقوق فردی و اجتماعی حتی صلاحیت رسیدگی به پرونده حتی خامنه‌ای و شکنجه‌گران و آدم‌کشان حکومت شاه را هم ندارند! نظام دیکتاتوری و سرکوب‌گر هیچ صلاحیتی و گز و متری برای دادرسی ندارد و هیچ متهمی و به هردلیلی را نباید تحویل جانیان داد!

اما یک جنبه جالب این جنجال مسخره این است که تقاضای پناهندگی کسی که به اقرار خودش ۸ هزار نفر را به این سازمان جهنمی لو داده بوده است، کسی که می‌دانست آن‌ها با خطر شکنجه و حتی اعدام مواجه هستند، عده‌ای از هم‌مسلکان مردک جاسوس و ساواکی‌ مرامها را هیجان‌زده کرده و به عنوان همدلی با این تبهکار اعلام میکنند که “من هم یک ساواکی هستم!” یعنی “من هم یک شکنجه‌گرم!” یعنی من هم یک جاسوس و آدم فروشم که میتوانم ۸ هزار نفر را به زیر تسمه شکنجه‌ بکشانم! یعنی تبهکاران و شکنجه‌گران و آموزگاران امثال حاج داوود و لاجوردی یعنی عضدی‌ها، ثابتی‌ها و دیگر کابل‌زنها به سلک معصومینی مثل خامنه‌ای و رئیسی الصاق میکنند! تا شاید آبرویی برای گشتاپوی آریامهری بخرند!

اما مگر خود سران پست نظام الهی امثال رفسنجانی اعلام نکردند که فلان اداره و بهمدان دستگاه ساواک با کارمند و پروندها را تحویل گرفتند و از روی لیست ساواک و همکاری ساواکی‌ها، دستگیر کردند، شکنجه کردند، به گلوله بستند و به دار کشیدند؟ مگر ایران تحت حکومت اسلامی برای ساواکی‌ها و آدم‌کشها همیشه جای امنی نبوده است؟

اما عجیب تر اینکه دولت کانادا بجای برپایی دادگاه و محاکمه یک تبهکار فراری، دادگاهی نظیر دادگاه نوری شکنجه‌گر در استکهلم، دادگاهی نظیر دادگاهای آلمان که حتی امروز شکنجه‌گران هیتلری را در سن بالا و با ویلچر به دادگاه میکشانند، به او به اتهام جرم و جنایت علیه بشریت و علم به این موضوع صرفا حکم اخراج می دهد روانه ایرانش میکند تا دستگاه تبلیغاتی رژیم موضوع “اخراج” را تبدیل “استرداد” و همکاری دولت کانادا با رژیم نکبت اسلامی اعلام کند! باید تلاش کنیم هیچ جای جهان برای جنایتکاران و تبهکاران امن نباشد و همه جا دادگاهای عادلانه و بمنظور افشای حقایق و جنایات برپا شود.
۱۵ دسامبر ۲۰۲۱

اینرا هم بخوانید

شازده “دمکرات!” و شاه‌پرستان فاشیست! سیاوش مدرسی

میتینگ اول اسفند ۲۰ فوریه مقابل ساختمان اتحادیه اروپا با تعداد بسیار کمی و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *