نامه اسماعیل گرامی از درون زندان و تقاضای کمک از اتحادیه ها و تشکلهای کارگری

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته ای است که بخاطر شرکتش در تجمعات اعتراضی بازنشستگان برای پیگیری خواستها و مطالباتشان از چهاردهم فروردین ۱۴۰۰در زندان است. او در نامه اش ضمن اعتراض به حکم ظالمانه از سوی دادگاه انقلاب، از تمامی کارگران و بازنشستگان و سندیکاها و اتحادیه های کارگری بین المللی و همچنین داخل کشور درخواست کرده است تا صدایش باشند. در بخشی از نامه اسماعیل گرامی چنین آمده است:” من اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته کارخانه کارتن سازی که خواهان افزایش حقوق خود ودیگر بازنشستگان طبق قانون بوده ودرتجمعات قانونی بازنشستگان شرکت کرده ام ، با قوانین جمهوری اسلامی ایران مجرم شناخته شده ومحکوم به ۴ سال حبس شده ام و هم اکنون مدت ۹ ماه است که در ” زندان تهران بزرگ ” بسر می برم.. درکجای دنیا یک فرد بازنشسته با ۶۶ سال سن وبیماری های صرع ، پروستات ، کمردرد ودندان دردهای پی درپی فقط به خاطر اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود وشرکت درتجمعات مجرم شناخته شده وبه حبس محکوم می گردد؟”.

دستگیری اسماعیل گرامی در فروردین امسال و صدور حکم ۶ سال زندان و شلاق برای او با واکنش اعتراضی وسیعی در میان بازنشستگان و بخش های مختلف کارگری و معلمان همراه شده و کارزاری سراسری در حمایت از او به جریان افتاده است. محکومیت او بعدا به چهار سال زندان تقلیل یافت.

در پاسخ به فراخوان اسماعیل گرامی کمپین برای آزادی کارگران زندانی (FTN) متن کامل نامه او را برای شما ارسال میکند و انتظار وسیعترین حمایت ها از او، از جانب شما تشکلها و اتحادیه های کارگری و تمام گیرندگان این نامه را داریم.

سخنگوی کمپین برای آزادی کارگران زندانی

شهلا دانشفر

۱ ژانویه ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

رنگین کمانی های نروژ قربانی تروریسم اسلامی شدند

ساعت یک و بیست دقیقه شب شنبه ۲۵ ژوئن اسلو پایتخت نروژ شاهد جنایت تازه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.